Mariuszek ma cztery lata. Stworzył wyjątkową akcję na święta

Mariuszek ma cztery lata. Stworzył wyjątkową akcję na święta
(fot. facebook.com/dorota.chomiak)
swidnica.gosc.pl / jp

Pierwszy raz był tam na wakacje. Miał dużo zabawek, więc chciał się podzielić. Do tego dodał książki, klocki, piłkę, trochę aut.

Wszystkie rzeczy trafiły do dzieci z domu dziecka w Wałbrzychu. Jego mama zapakowała także ubrania, z których chłopiec wyrósł. Tak bardzo spodobało mu się pomaganie, że już w październiku przygotował kolejną paczkę dla dzieci.

Mariuszek chciał pomóc także na święta, postanowił w ramach zuchowej akcji "Czyń dobro na święta" zorganizować zbiórkę darów dla dzieci z jednego domów dziecka z Wałbrzycha. Świąteczna akcja polega na tym, że zuch albo harcerz zobowiązuje się pomóc starszej lub potrzebującej osobie albo może zaangażowa się w jakąś społeczną akcję.

Jego rodzice poinformowali o tym pomyśle na Facebooku, dopisując na końcu "pomożecie Młodemu?".

Nasze dziecko bierze udział w zuchowej akcji "Czyń dobro na święta" i w ramach tego przedsięwzięcia chce stworzyć swoją...

Opublikowany przez Dorota Chomiak Wtorek, 11 grudnia 2018

Rzeczy były zbierane w parafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu.

Po akcji mama Mariusza napisała na Facebooku: "W imieniu naszym i Mariuszka dziękuję bardzo wszystkim znajomym oraz nieznajomym za wszystkie dary dla Domu Dziecka. Akcja zakończyła się pomyślnie - dwa pełniuteńkie auta dostarczyły dzisiaj zabawki, książki, chemię, ubrania, słodycze dla dzieci".

W imieniu naszym i Mariuszka dziękuję bardzo wszystkim znajomym oraz nieznajomym za wszystkie dary dla Domu Dziecka....

Opublikowany przez Dorota Chomiak Niedziela, 16 grudnia 2018

* * *

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

Mariuszek ma cztery lata. Stworzył wyjątkową akcję na święta - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka
14,95 zł
29,90 zł

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Mariuszek ma cztery lata. Stworzył wyjątkową akcję na święta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.