Na Black Friday IKEA przygotowała specjalną kolekcję i… zawstydziła klientów

Na Black Friday IKEA przygotowała specjalną kolekcję i… zawstydziła klientów
(fot. shutterstock.com / IKEA / materiały prasowe)
innpoland.pl / ml

Może się okazać, że to najbardziej przemyślana kampania reklamowa z okazji "czarnego piątku".

Jak informuje innpoland.pl, z okazji trwającego dzisiaj Black Friday IKEA rozpoczęła promowanie swojej najnowszej kolekcji o nazwie "Przyda się". Produkty z niej dostępne są za darmo i każdy może je znaleźć w swoim mieszkaniu.

IKEA stworzyła najbardziej wzruszającą reklamę świąteczną? Zobacz spot, który przypomina o tym, co jest najważniejsze >>

Przedmioty z kolekcji dostępne są jedynie wirtualnie, a sama akcja zachęca do racjonalnych zakupów z okazji dzisiejszego dnia. Co znajdziemy w najnowszej kolekcji szwedzkiego sklepu? Między innymi DAWNO NIEOTWIERANĄ szafę z ubraniami, NIGDY NIEUŻYWANE akcesoria do kuchni, a także DAWNO ZAPOMNIANE rzeczy ze strychu.

Na Black Friday IKEA przygotowała specjalną kolekcję i… zawstydziła klientów - zdjęcie w treści artykułu

(fot. IKEA / materiały prasowe)

Szwedzka sieć sklepów przez akcję "Przyda się" zwraca uwagę na problem kupowania zbędnych rzeczy tylko dlatego, że aktualnie była na nie promocja. Później zalegają one w naszych mieszkaniach lub są wyrzucane tylko dlatego, że kupiliśmy nowe.

Zachęca też do przyjrzenia się już posiadanym przez nas przedmiotom i sprawdzenia, czy nie możemy nadać im "drugiego życia".

Takie działanie IKEA to nie pierwsza akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi na nadmierny konsumpcjonizm i proekologiczne działania. Jakiś czas temu koncern ogłosił, że będzie produkował meble z odpadów. Okazało się, że słoma ryżowa, która uważana jest gdzieniegdzie za bezwartościowy produkt uboczny, może służyć za surowiec do budowy mebli.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas
27,93 zł
39,90 zł

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Na Black Friday IKEA przygotowała specjalną kolekcję i… zawstydziła klientów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.