Policjant o wielkim sercu zrobił coś nieprawdopodobnego dla bezdomnej narkomanki

Policjant o wielkim sercu zrobił coś nieprawdopodobnego dla bezdomnej narkomanki
(fot. shutterstock.com / Santa Rosa Police / facebook.com)
"Miami Herald" / Santa Rosa Police / facebook.com / Piotr Kosiarski

Kalifornijski funkcjonariusz, razem ze swoją żoną, adoptował 6-miesięczną córkę bezdomnej kobiety, uzależnionej od narkotyków.

Ta niezwykła historia zaczęła się w ubiegłym roku, w czasie rutynowego patrolu Jesse’a Whittena, oficera policji w Santa Rosa; mężczyzna zauważył bezdomną narkomankę w ciąży. Funkcjonariusz postanowił o nią zadbać, szukając pomocy w różnego rodzaju schroniskach i ośrodkach detoksykacyjnych. Niestety, kobieta nie zdołała całkowicie zerwać z narkomanią. Mimo to, policjant w dalszym ciągu interesował się jej losem; co jakiś czas sprawdzał, jak czuje się kobieta - podaje portal "Miami Herald".

DEON.PL POLECA
Pewnego razu Jesse zabrał swoją żonę Ashley na nocny patrol, w czasie którego odwiedzili ciężarną kobietę. Bezdomna poprosiła żonę policjanta, by położyła swoją rękę na jej brzuchu.

"Och, jesteś w ciąży" - powiedziała Ashley w wywiadzie dla CBS TV. Jak później wspominina, była to dla niej wyjątkowa chwila; w tym momencie nawet nie zdawała sobie sprawy z tego, jak ważna - informuje "Miami Herald".

DEON.PL POLECA

O adopcji, czyli historia pewnego małżeństwa>>

Między bezdomną kobietą, a małżeństwem nawiązała się silna więź.

W Walentynki Ashley i Jesse, którzy już mają trzy, biologiczne córki, otrzymali telefon od pracownika socjalnego. Poinformował on, że bezdomna kobieta właśnie urodziła córkę. Zapytał również, czy para jest gotowa adoptować dziewczynkę. Zgodzili się.

"Nie zrobiliśmy nic specjalnego, nie jesteśmy wyjątkowi" - powiedziała żona policjanta w rozmowie z KTVU. "System opieki zastępczej potrzebuje ludzi gotowych. Kiedy zadzwonili do nas, stawiliśmy się na wezwanie" - dodała, cytowana przez "Miami Herald".

Niedawno policja w Santa Rosa opublikowała na swoim profilu zdjęcie uśmiechniętego Jessa, trzymającego na rękach adoptowaną córeczkę.

Piotr Kosiarski - redaktor portalu DEON.pl. Autor cyklu Film na weekend i Ojcostwo. Sport ekstremalny. Prowadzi bloga Mapa bezdroży

* * *

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

Policjant o wielkim sercu zrobił coś nieprawdopodobnego dla bezdomnej narkomanki - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Meszuge

Nieustannie spadać w górę

Łatwo jest nie pić, kiedy się nie chce pić. Łatwo jest trzeźwieć, gdy zdrowie dopisuje, nic nie boli, rodzina kochająca i szczęśliwa, w pracy szanują, szef docenia, na koncie coraz większa...

Skomentuj artykuł

Policjant o wielkim sercu zrobił coś nieprawdopodobnego dla bezdomnej narkomanki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.