Pomaga osobom bezdomnym, pokazując wartość pracy

Pomaga osobom bezdomnym, pokazując wartość pracy
fot. Currents News / YouTube / Depositphotos
Aleteia / Currents News / YouTube / pk

Mówią o niej: "Siostra, która śpi na ulicy". Poznajcie Ane Martinez de Luco, skromną zakonnicę, która związała swoje życie z najbardziej potrzebującymi.

Historię siostry Any opisał portal Aleteia.

Siostra Ana Martinez de Luco urodziła się w Hiszpanii. Do zakonu wstąpiła w wieku 19 lat i choć na początku pomagała na Filipinach, obecnie angażuje się w pomoc ubogim w USA. Jak informuje portal Aleteia, "szczególnie upodobała sobie tych, którzy zajmują się zbieraniem złomu, puszek i butelek".

Dzięki spotkaniu z ubogimi zakonnica doceniła wartość pracy. Okazało się, że bezdomni - chociaż zbierali odpady nadające się do recyklingu - mieli problem z punktami skupu, które nie zawsze chciały je od nich przyjmować. Siostra znalazła jednak rozwiązanie.

DEON.PL POLECA


Gdy Ana zaprzyjaźniła się z ubogimi, postanowiła od tej pory sama skupować od nich butelki i puszki, a następnie organizować ich transport do punktów skupu. W jej inicjatywę zaangażowały się inne osoby i tak powstała społeczność "Sure we can" (ang. Pewnie, możemy) - informuje Aleteia.

Praca siostry Any przynosi efekty. Każdego dnia od 70 do 100 osób odwiedza centrum pomocowe, zostawiając w nim kilkadziesiąt tysięcy puszek i butelek. Wiele z nich naprawdę jest potrzebujących, jednak dzięki siostrze Anie - i swojej pracy - są w stanie zdobyć pieniądze na niezbędne do życia produkty.

"Tutaj wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami" - wyznaje siostra Ana. "Tak jak ta pięciocentowa butelka wyrzucona na ulicę wciąż ma jakąś wartość, tak my uczymy się doceniać wartość osoby, którą społeczeństwo odrzuca jako bezużyteczną. Dla nas każdy człowiek jest cenny" - mówi w rozmowie z New York Times, cytowana przez Aleteię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Pomaga osobom bezdomnym, pokazując wartość pracy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.