Powstał pierwszy park rozrywki dla dzieci z autyzmem

Powstał pierwszy park rozrywki dla dzieci z autyzmem
(fot. facebook.com/SesamePlace)
noizz.pl / facebook.com / jp

To inicjatywa, która ma zapewnić każdej rodzinie niezapomniane atrakcje i odpowiednie podejście do ich dzieci.

Informacja o tym pojawiła się 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszyscy pracownicy parku w Filadelfii będą poddawani regularnie szkoleniom tak, aby zdobyć wysokie kwalifikacje do współpracy z rodzicami i ich dziećmi.

DEON.PL POLECA
- Jako pierwszy park rozrywki na świecie ukończyliśmy wszystkie szkolenia, zyskaliśmy certyfikat i przygotowani jesteśmy do oferowania wymagającym rodzinom specjalnych świadczeń. Prowadzić będziemy zajęcia integracyjne z dziećmi ze specjalnymi potrzebami oraz takie dla całych rodzin - powiedziała dyrektorka parku, Cathy Valeriano.

W Stanach Zjednoczonych 1 na 68 dzieci ma autyzm. Prawie każda szkoła i każdy uniwersytet w kraju ma uczniów z autyzmem. Badania pokazują, że te dzieci są pięciokrotnie bardziej narażone na prześladowania niż ich rówieśnicy.

>> Lidl wprowadził ciche wieczory dla klientów z autyzmem

Zajęcia dla dzieci będą się odbywać w różnych zakresach: świadomości sensorycznej, środowiska, umiejętności motorycznych, społecznych i emocjonalnych. Dodatkowo powstaną dwa ciche pokoje, w których będzie regulowane oświetlenie, słuchawki z redukcją szumów i wygodne fotele.

Rok temu do ekipy Ulicy Sezamkowej dołączyła Julia - pierwszy, autystyczny charakter. Twórcy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na skalę problemu oraz nieco go oswoić.

Producentki "Ulicy Sezamkowej" zdradziły, że najważniejszym pytaniem było, w jaki sposób mówić dzieciom o odmienności dzieci z autyzmem, by zainteresować je wchodzeniem w relacje z nimi. - To nie było łatwe, bo u każdego autyzm objawia się w zupełnie inny sposób. Oczywiście są pewne podobieństwa - mówi Christine Ferraro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Kropisz SJ, s. Ewa Bartosiewicz RSCJ, Maja Komasińska-Moller

Zamiast liczyć lata kalendarzowe, policz swoje „lata duchowe”!

Daty urodzenia w dowodzie nie zmienisz, ale to, jak szybko starzejesz się psy­chicznie, w dużej mierze zależy od Ciebie. Książka, którą oddajemy w Twoje ręce, jest krokiem...

Skomentuj artykuł

Powstał pierwszy park rozrywki dla dzieci z autyzmem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.