Ten zakonnik ma prawie 99 lat i udowadnia, że ograniczenie wiekowe dla niego nie istnieje

Ten zakonnik ma prawie 99 lat i udowadnia, że ograniczenie wiekowe dla niego nie istnieje
(fot. facebook.com/familiaunacatolica)
1 tydzień temu
aleteia.org / ms

Jego postawa jest dla nas wszystkich zaproszeniem do rozeznania swojego powołania w życiu i realizowania go z równym zapałem i wytrwałością, wykorzystując dary, jakimi obdarzył nas Bóg.

Artykuł o pochodzącym z Brazylii kapucynie Roberto Marii de Maracanaú ukazał się pierwotnie na portalu aleteia.org. Mimo iż zakonnik nie posiada kont w żadnych mediach społecznościowych, w ostatnim czasie stał się ich gwiazdą w swoim rodzinnym kraju. Wszystko za sprawą jego pobożności, która nie uznaje żadnych ustęp w stosunku do Boga, oraz wieku - brat Roberto 10 września kończy bowiem… 99 lat i wciąż pełni posługę kapłańską!

Miesiąc temu w sieci pojawiło się nagranie pokazujące zakonnika wchodzącego do Sanktuarium Najświętszego Serca w Fortalezie - mimo poruszania się o lasce i podeszłego wieku kapucyn pokłonił się przed Najświętszym Sakramentem uklękając na jedno kolano. Ten codzienny i całkiem zwyczajny gest nabiera nowego znaczenia, gdy patrzy się na wykonującego go z pełną czcią starszego mężczyznę.

W tym samym kościele 1 października 1944 roku brat Roberto przyjął święcenia kapłańskie - od 85 lat jest kapucynem, od 75 księdzem.

CZYTAJ TEŻ: Ten kapucyn pragnie przejść pieszo cały świat. Pokonał już prawie 6000 kilometrów >>

To nie jedyny raz, kiedy posty z najstarszym kapucynem w Brazylii są udostępniane w sieci i szeroko komentowane. Zakonnik jest znany ze swojej aktywnej posługi - nadal codziennie odprawia Msze święte, spowiada (i dobrze słyszy!) oraz odwiedza chorych w szpitalach. Podczas jednej z takich wizyt w 2017 roku został sfotografowany, jak modli się, kładąc dłoń na głowie dyżurującego policjanta.

Opublikowany przez Capuchinhos do Ceará e Piauí Środa, 20 marca 2019

W 2016 roku (mając wówczas 96 lat) brat Roberto udał się na organizowaną przez Archidiecezję Fortaleza pielgrzymkę pokutną, której trasa wynosiła blisko cztery mile (prawie 6,5 km). Kapucyn nie tylko przeszedł całą drogę, ale udzielał w jej trakcie sakramentu pokuty. Ludzie byli zdumieni jego wytrzymałością oraz wielkim oddaniem.

Frei Roberto, 95 anos de idade, 71 de padre! Participou neste domingo na arquidiocese de Fortaleza da Caminhada...

Opublikowany przez Família Católica Apostólica Romana Niedziela, 28 lutego 2016

Brat Roberto został pobłogosławiony niezwykłym darem - długiego życia oraz dobrego zdrowia. Dzięki temu nieustannie służy Bogu i ludziom z oddaniem pełniąc swoją posługę kapłańską. Jego postawa jest dla nas wszystkich zaproszeniem do rozeznania swojego powołania w życiu i realizowania go z równym zapałem i wytrwałością, wykorzystując dary, jakimi obdarzył nas Bóg.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roberto Allegri
17,43 zł
24,90 zł

Największa tajemnica Ojca Pio

Pragnął wieść spokojne życie zakonnika, sprawować mszę świętą, posługiwać w konfesjonale… Bóg przeznaczył mu jednak dodatkową, wyjątkowo trudną misję.

Jestem zanurzony w oceanie ognia. To rozdarcie, które ciągle krwawi. Wydaje mi...

Skomentuj artykuł

Ten zakonnik ma prawie 99 lat i udowadnia, że ograniczenie wiekowe dla niego nie istnieje
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ten zakonnik ma prawie 99 lat i udowadnia, że ograniczenie wiekowe dla niego nie istnieje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.