Urodziła się z sercem na zewnątrz klatki piersiowej. To, co wydarzyło się później, to cud

Urodziła się z sercem na zewnątrz klatki piersiowej. To, co wydarzyło się później, to cud
(fot. shutterstock.com / Milenio Televisión / twitter.com)
3 lata temu
"Wprost" / "Metro" / twitter.com / pk

W dziewiątym tygodniu ciąży lekarze zaproponowali matce przeprowadzenie aborcji. Nikt nie spodziewał się, że dziecko z bijącym na zewnątrz serduszkiem, w ogóle przeżyje poród.

Vanellope Hope Wilkins przyszła na świat w Wielkiej Brytanii. Dziewczynka urodziła się z ektopią serca, bardzo rzadką wadą, polegająca na umiejscowieniu serca na zewnątrz klatki piersiowej. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie, ponieważ większość dzieci z tak poważną wadą umiera - podaje portal "Wprost". To, że dziewczynka urodziła się żywa, jest cudem.

Można powiedzieć, że mała Vanellope dosłownie przeciwstawiła się lekarzom, którzy po wykryciu nieprawidłowości w dziewiątym tygodniu ciąży, zaproponowali matce przeprowadzenie aborcji - informuje "Metro".

Taki poród zdarza się raz na pół miliona. "Stan dzieci jest dobry">>

"Byliśmy przerażeni, bo nie wiedzieliśmy, co się będzie działo" - mówi Naomi Findlay, matka dziewczynki, cytowana przez "Wprost".

Po przyjściu na świat, dziewczynka przeżyła aż trzy operacje - pierwszą zaledwie godzinę po urodzeniu. O życie Vanellope walczyło aż pięćdziesięciu lekarzy.

Dzięki specjalnej, zaprojektowanej przez naukowców kamizelce, jej bijące serduszko było chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Gdy się urodził dawano mu 2 proc. szans na przeżycie. Był tak mały, że nie wiedziano, jak się nim opiekować>>

Postęp, jaki zrobiła dziewczynka, zaskoczył lekarzy. Nikt nie spodziewał się, że delikatne serce Venellop kiedykolwiek znajdzie się wewnątrz klatki piersiowej.

Vanellope Hope Wilkins przyszła na świat w listopadzie ubiegłego roku. Chociaż ostatnie dziesięć miesięcy spędziła w szpitalu, obecnie przygotowuje się do opuszczenia placówki i swojej pierwszej wizyty w domu.

* * *

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

Urodziła się z sercem na zewnątrz klatki piersiowej. To, co wydarzyło się później, to cud - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemysław Wysogląd SJ
24,50 zł
35,00 zł

Komiks K.O.S.T.K.A jest opowieścią o Stanisławie Kostce i jego bracie Pawle. Dwójce młodych ludzi, którzy wyruszyli w daleką drogę do Wiednia, by tam wejść w dorosłość. Obu niczego nie brakowało. Mieli miłość i wsparcie rodziny,...

Skomentuj artykuł

Urodziła się z sercem na zewnątrz klatki piersiowej. To, co wydarzyło się później, to cud
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.