"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni". Proboszcz wysłał list do wierzących i niewierzących parafian

"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni". Proboszcz wysłał list do wierzących i niewierzących parafian
fot. facebook.com/pg/Parafia-pw-Chrystusa-Dobrego-Pasterza-w-Białych-Błotach / Depositphotos
1 miesiąc temu
Gazeta Wyborcza / pk

Proboszcz jednej z polskich parafii wysłał do jej mieszkańców nietypową przesyłkę. W środku znalazł się opłatek oraz poruszające słowa.

Ks. Edward Wasilewski, proboszcz parafii w Białych Błotach niedaleko Bydgoszczy rozesłał mieszkańcom nietypowy list. Umieścił w nim nie tylko świąteczny opłatek ale również pozdrowienia zaadresowane do wierzących parafian oraz do tych, dla tych, którzy z Kościołem mają niewiele wspólnego - informuje bydgoska Gazeta Wyborcza.

"Nasze słowa kierujemy do parafian, ale także do wszystkich mieszkańców, niezależnie od tego czy utożsamiają się z parafią, czy są innego wyznania albo deklarują się jako osoby niewierzące. Czujemy, że jesteśmy dla wszystkich i z wszystkimi chcemy się spotykać i rozmawiać. Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni, niezależnie od tego, jakimi wartościami na co dzień żyjemy. Tak człowiek wierzący, może czegoś nauczyć się od tego, który deklaruje się jako niewierzący i odwrotnie. Mamy tylko odkryć w sobie umiejętność, aby siebie słuchać, ze sobą rozmawiać, a wtedy pojawi się czułość w naszych relacjach, czułość, która będzie ponad istniejącymi podziałami i uprzedzeniem" - czytamy w liście.

Jak informuje GW, list dotarł do mieszkańców Białych Błot dzięki pomocy młodzieży oraz parafian.

Ks. Wasilewski znany jest również z innych innowacyjnych i zaskakujących rozwiązań; wcześniej zainstalował on w kościele wpłatomat, aby wierni mogli składać ofiary za pośrednictwem kart płatniczych. Jego inicjatywa została przez parafian przyjęta z entuzjazmem. "Czas pandemii pokazał, że taki sposób myślenia się sprawdza. Nie musiałem się upominać, że rachunki są do zapłacenia" - wspomina.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni". Proboszcz wysłał list do wierzących i niewierzących parafian
Komentarze (2)
LB
~Leszek Berger
6 grudnia 2020, 02:45
Miło, że wielebny wykonuje gest pojednania. Ale jak o mnie chodzi, to mam dla niego złą wiadomość: On mi nie jest potrzebny. Przeciwnie. Byłoby dużo lepiej, gdyby słońce wstało któregoś dnia nad światem, gdzie nie ma żadnych księży itp.
KK
~krystyna kempinska
3 grudnia 2020, 10:12
bardzo madry list przy takim podejsciu do wiery kosciol moze przetrwac po prostu musi nastapic zmianz pokoleniowa ii skonczenie z ta hierarhizacja kosciol p[owinien byc misja i bez tej pychy i arogancji

Skomentuj artykuł

"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni". Proboszcz wysłał list do wierzących i niewierzących parafian
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.