Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy oddaj je potrzebującym!

Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy oddaj je potrzebującym!
( fot. depositphotos.com)
7 miesięcy temu
dobrewiadomosci.net.pl / pp

Charytatywny Punkt Pomocy Rzeczowej Otwarta Szaf zlokalizowany jest przy ulicy Gliwickiej 81 w Katowicach. Inicjatorem pomysłu jest Ekumeniczna Fundacja Bethlehem. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00.

To wyjątkowe miejsce na mapie Katowic. Można przynieść tam rzeczy, które nie są nam już potrzebne i w zamian zabrać coś dla siebie. Ważne jest to, że w punkcie nie kupuje się rzeczy.
Należy pamiętać, że przedmioty, które trafiają do "Otwartej Szafy" powinny być czyste i zadbane, by mogły trafić w kolejne ręce.

Można tam przynosić, np. ubrania czy zabawki, które będą czekały na osoby, którym się jeszcze przydadzą.

Fundacja otrzymała już masę bardzo dobrej jakości ubrań, firan, zasłon, obrusów, pościeli i wielu innych potrzebnych rzeczy, a dla najmłodszych zabawki, gry planszowe, puzzle, książki. W Charytatywnym Punkcie Pomocy Rzeczowej znajduje się również tablica informacyjna dotycząca większych przedmiotów do wydania, takich jak: meble, wózki dziecięce czy inwalidzkie, sprzęt AGD, RTV i innych, które można tu bezpłatnie nabyć.

"Dużo słyszymy o hejtowaniu, mowie nienawiści, prześladowaniu czy wykluczeniu, a tak mało się słyszy o szacunku do drugiego człowieka, tak mało o miłości i życzliwości, dlatego uczynię wszystko, by stworzyć miejsce otwarte dla każdego […] - dla każdego bez jakichkolwiek podziałów i wykluczeń i bez mowy nienawiści, bo tylko wtedy ta inicjatywa będzie służyła dobru wszystkich" - powiedział Prezes Fundacji ks. Krzysztof Nieciąg.

Otwarta Szafa pełni również funkcję informacyjną dla potrzebujących pomocy z zakresu: porad prawnych, punktów noclegowych, doraźnych punktów pomocy medycznej, wsparcia psychologicznego, czy wskazania punktu wydawania bezpłatnych posiłków oraz miejsc aktywizacji dla seniorów oraz dzieci i młodzieży, a to wszystko przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Katowicach.


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Opracowanie: Karol Wilczyński
18,00 zł
19,99 zł

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy oddaj je potrzebującym!
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy oddaj je potrzebującym!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.