Ma zaledwie cztery lata, umie liczyć do stu w siedmiu językach i należy do elitarnej Mensy

Ma zaledwie cztery lata, umie liczyć do stu w siedmiu językach i należy do elitarnej Mensy
Teddy Hobbs ma cztery lata i jest najmłodszym członkiem Mensy (fot. JESHOOTS.COM / unsplash.com)
tvn24.pl / rp.pl / tk

Teddy Hobbs to czteroletni chłopiec, który jest najmłodszym członkiem brytyjskiego oddziału Mensy – stowarzyszenia zrzeszającego ludzi o wyjątkowo wysokim ilorazie inteligencji. W wieku dwóch lat Teddy nauczył się czytać i potrafi policzyć do stu w siedmiu językach.

Czterolatek z południowo-zachodniej Anglii liczy do stu nie tylko w swoim ojczystym języku, lecz także w sześciu innych, w tym w mandaryńskim.

„Matka Teddy'ego, Beth Hobbs, powiedziała w rozmowie z BBC, że po raz pierwszy zaczęła zauważać łatwość syna do uczenia się, kiedy powiedział, że interesują go tylko programy edukacyjne w telewizji podczas lockdownu związanego z COVID-19. Dodaje, że chłopiec nauczył się czytać w wieku zaledwie 26 miesięcy” – podaje tvn24.pl.

- Grał na swoim tablecie, wydając dźwięki, których po prostu nie rozpoznawałam. Zapytałam go, co to jest, a on powiedział: „Mamo, liczę po mandaryńsku” – powiedziała matka chłopca o sytuacji, kiedy zorientowała się o wyjątkowych predyspozycjach czterolatka do nauki.

Teddy Hobbs w wieku trzech lat został członkiem brytyjskiej Mensy, która zrzesza ludzi o wyjątkowo wysokim IQ. Obecnie jest najmłodszym członkiem tego stowarzyszenia.

„W skali Stanforda Bineta, specjalistycznym teście oceniającym inteligencję i zdolności poznawcze w populacji, uzyskał aż 139 na 160 punktów” – czytamy na rp.pl.

Mimo że chłopiec wyróżnia się wśród swoich rówieśników, jego rodzice chcą, by miał normalne dzieciństwo. - Zaczyna rozumieć, że jego przyjaciele nie potrafią jeszcze czytać i nie wie dlaczego tak jest, ale bardzo ważne jest, abyśmy trzymali go przy ziemi – powiedziała Beth Hobbs i dodała: „Nie chcemy, aby rozwinęło się u niego przekonanie o wyższości”.

Źródło: tvn24.pl / rp.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

To się w głowie mieści!

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ma zaledwie cztery lata, umie liczyć do stu w siedmiu językach i należy do elitarnej Mensy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.