Misjonarz, który do pracy pływa łodzią [WIDEO]

Misjonarz, który do pracy pływa łodzią [WIDEO]
(fot. Piotr Kropisz / youtube.com)
Piotr Kropisz SJ / youtube.com / pk

Poznajcie ks. Pawła Fiącka, polskiego misjonarza. Jedna z odwiedzanych przez niego wspólnot mieszka na odosobnionej wyspie; aby się do niej dostać, trzeba płynąć przynajmniej przez godzinę. Kapłana z Polski odwiedził Piotr Kropisz SJ.

Polski misjonarz w Zambii, ks. Paweł Fiącek jedną ze swoich "podstacji misyjnych" ma na wyspie Deepie, na którą płynie się przeszło godzinę. Za każdym razem, gdy chce się tam dostać, musi korzystać z łodzi wiosłowej, obsługiwanej przez miejscowych. A ponieważ zależy mu, by mieszkańców wyspy odwiedzać regularnie oraz by reaktywować jedyną istniejącą tam kiedyś szkołę podstawową i posyłać do niej wolontariuszy - nauczycieli, zamierza usprawnić przemieszczanie się między lądem a wyspą. Potrzebuje do tego dmuchanego pontonu z silnikiem. Jeśli chcesz, możesz tę inicjatywę wesprzeć dowolną ofiarą.

Datki można kierować na konto Salwatoriańskiego Referatu Misyjnego w Mikołowie, pl. Salwatorianów 1, skr. pocztowa 111, z dopiskiem: "Ponton dla Zambii".
Nr konta: 18 1050 1634 1000 0007 0179 2509.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Misjonarz, który do pracy pływa łodzią [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.