10 muzycznych hitów Roku Miłosierdzia [MUZYKA]

10 muzycznych hitów Roku Miłosierdzia [MUZYKA]
(fot. pk / aj)
Piotr Kosiarski / youtube.com

Dzięki nim Jubileusz Miłosierdzia się nie kończy! Posłuchaj 10 najlepszych kompozycji muzycznych, które na dobre wpisały się w wydarzenia ostatnich miesięcy i otwórz się na Boże miłosierdzie, wciąż towarzyszące nam każdego dnia.

1. Hymn Światowych Dni Młodzieży

Hymn ŚDM to pierwsza propozycja na naszej liście. Od samego początku towarzyszył nam w przygotowaniach do spotkania z papieżem Franciszkiem i młodymi ludźmi z całego świata. Doczekał się tak wielu coverów (a nawet remixów), że ciężko je zliczyć. Na pewno go zapamiętamy.

2. TGD - "Miłosierni"

Dynamiczny i pełen energii kawałek z najnowszej płyty Trzeciej Godziny Dnia. Doskonale wpisał się w klimat Roku Miłosierdzia i zachęcał nas do otwierania się na potrzeby innych. Ciągle mamy szansę wprowadzić w czyn jego treść.

3. Jakub Blycharz - "Do Serca Jezusowego"

Niezwykły utwór, do którego inspiracją stała się tradycyjna Litania do Serca Pana Jezusa. Po prostu trzeba go posłuchać.

4. Siewcy Lednicy - "Jezu ufam Tobie"

Jeden z dwóch utworów grupy muzyków, którzy od lat towarzyszą nam w czasie lednickich spotkań. Radosny i słoneczny teledysk, nagrany w Krakowie, wprowadził nas w klimat lipcowych wydarzeń z papieżem Franciszkiem i młodymi z całego świata.

5. TAU - "Miłosierdzie"

Mocny kawałek rapera TAU dla wszystkich, którzy preferują beatboxowy klimat. Nie mogliśmy go pominąć. Wsłuchaj się w jego słowa, a na pewno nie zapomnisz o Bożym miłosierdziu.

6. Ks. Wojciech Kałamarz CM - "Jezu ufam Tobie"

Trzy słowa, które na zawsze odmieniły oblicze świata, wielokrotnie przypominane w czasie Jubileuszu Miłosierdzia oraz Światowych Dni Młodzieży. Ufność Jezusowi to podstawa każdego z uczynków miłosierdzia. Warto zaufać Bogu.

7. owca - "Memu Bogu"

Energetyczny kawałek zespołu, którego nazwę pisze się małą literą. Z szacunku dla Tego, który jest w niebie. Chociaż nie mówi bezpośrednio o Bożym Miłosierdziu, zachęca do radości, bez której trudno być miłosiernym chrześcijaninem.

8. niemaGotu - "Nie mądrość świata tego"

Od tej piosenki wszytko się zaczęło. Gdy tylko pojawiła się na YouTube, od razu wpadła w ucho internautom. Chociaż została napisana tuż przed Jubileuszem Miłosierdzia, towarzyszyła nam przez cały czas, również w czasie ŚDM. Jak moglibyśmy o niej zapomnieć?

9. Siewcy Lednicy - "Jestem Twój. Amen!"

Kolejny utwór Siewców Lednicy. Dynamiczna i wpadająca w ucho piosenka o tym, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Refren "Jestem Twój, Zbaw mnie Panie, Amen!" to słowa śp. Jana Góry OP, wypowiedziane dzień przed śmiercią.

10. Piotr Pałka - "Jesteśmy Piękni"

Nieśmiertelny utwór, który zamyka naszą listę hitów Roku Miłosierdzia. Gdy chór Światowych Dni Młodzieży śpiewał go w czasie koncertu na Campus Misericordiae, nasze serca biły szybciej. Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga - kochającego Ojca - i nic nie jest w stanie odłączyć nas od Jego miłości. Amen!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

10 muzycznych hitów Roku Miłosierdzia [MUZYKA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.