Frank London gościem "Warszawa Singera"

PAP / psd

Znany nowojorski klezmer, zdobywca nagrody Grammy, Frank London wystąpi podczas widowiska "The Night in The Old Marketplace", które odbędzie się 2 września na stołecznym pl. Grzybowskim w ramach festiwalu Warszawa Singera.

Widowisko "The Night in The Old Marketplace" ("W nocy na starym rynku") w reż. Alexandry Aron to zaaranżowana w formie multimedialnej opery z elementami kabaretu adaptacja sztuki Icchaka Lejba Pereca pod tym samym tytułem dokonana przez Londona i Glena Bergera. W widowisku na pl. Grzybowskim weźmie udział 10 muzyków i śpiewaków oraz narrator.

Frank London to instrumentalista, trębacz i kompozytor, który od prawie 20 lat nagrywa jazz i żydowską muzykę współczesną. Był filarem takich formacji jak The Klezmatics oraz Hasidic New Wave. Do najbardziej znanych albumów Londona należą "Shekhina", "Scientist at work" oraz "Wonder Wheel", który przyniósł jego zespołowi The Klezmatics nagrodę Grammy.

Podczas spektaklu "The Night in The Old Market Place" Londonowi towarzyszyć będą wokaliści Manu Narayan, który wcześniej śpiewał m.in. z Cyndi Lauper i The Band Garth Hudson oraz La Tanya Hall, piosenkarka występująca już m.in. z Dianą Ross i Arethą Franklin. W partiach wokalnych wystąpi także współpracująca często z Londonem Lorin Sklamberg, która zagra również na akordeonie, gitarze i pianinie. W widowisku udział weźmie również Richie Barshay, perkusista znany ze współpracy z Herbie Hancock Quartet. W spektaklu jako narrator wystąpi aktor Teatru Żydowskiego Dawid Szurmiej.

London pojawi się podczas festiwalu Warszawa Singera jeszcze dwukrotnie. Wspólnie z nowojorską grupą Brass All Stars oraz niemieckim klarnecistą Christianem Davidem zagra 3 września podczas Nocy Klezmerów, a dzień później w klubie Hydrozagadka na warszawskiej Pradze wystąpi z koncertem "Nigunim".

VIII edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się od 27 sierpnia do 4 września w Warszawie. Festiwal zainauguruje premierowy spektakl na podstawie "Szatana w Goraju" Izaaka B. Singera, w reż. Michała Zadary, przygotowany przez stołeczny Teatr Żydowski oraz koncert zespołu klezmerskiego Groove Headz z Austrii pt. "Wisła szepcze po żydowsku" na barce "Herbatnik" w Porcie Czerniakowskim.

Patronat nad festiwalem objęli minister kultury i dziedzictwa narodowego, prezydent Warszawy oraz ambasador Izraela. Patronem medialnym wydarzenia jest Polska Agencja Prasowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Frank London gościem "Warszawa Singera"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.