Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl

Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl
Redakcja DEON.pl

Wielu naszych czytelników prosiło, żebyśmy zaczęli organizować kameralne, klimatyczne, studyjne koncerty z chrześcijańskim przesłaniem. Najlepsi artyści, piękne aranżacje. Czas na naszą odpowiedź.

Wielu naszych czytelników prosiło, żebyśmy zaczęli organizować kameralne, klimatyczne, studyjne koncerty z...

Opublikowany przez DEON.pl Wtorek, 12 czerwca 2018

Ruszamy z DEON Studio Sessions

Chrześcijańska scena muzyczna w Polsce w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę. Pojawiło się wiele nowych, profesjonalnych zespołów i projektów. Aranżacje, koncerty, teledyski, wykonawcy - wszystko na najwyższym poziomie.

DEON.PL POLECA

Nasz muzyczny projekt to chęć stworzenia przestrzeni, w której świat wirtualny będzie przenikał się z tym jak najbardziej realnym. Do studia w Krakowie zaprosiliśmy fantastycznych artystów, którzy zagrali kameralny koncert w Studiu Inigo przy ulicy Kopernika 26 w Krakowie. Koncert odbył się we wtorek 12 czerwca o godz. 19:00 i był transmitowany na żywo w naszych kanałach społecznościowych, został on też zarejestrowany, a jego fragmenty publikujemy na naszym kanale YouTube.

Skąd pomysł na "Ufaj i Idź"?

Mówi pomysłodawca koncertu, młody jezuzicki kompozytor Dominik Dubiel SJ:

Pomysł koncertu zrodził się, kiedy Dominika Rusinowska zgłosiła się do mnie, że chcieliby ze swoim bratem Józkiem zorganizować u nas koncert, na którym zagraliby trochę swojej muzyki, w której wyrażają coś ze swojej więzi z Panem Bogiem. Z obydwojgiem poznałem się jakieś dziesięć lat temu podczas International Summer Jazz Academy w Krakowie. Przez te lata nasz kontakt różnie wyglądał, ale kojarzyłem zarówno muzykę którą tworzą jako jazzmani, ale też projekt Twoje Niebo, z którym nagrali sporo niezłej muzyki.

Pomyślałem, że warto wykorzystać ten pomysł zrobienia czegoś razem i sfokusować się na św. Stanisławie Kostce, którego rok obchodzimy teraz w Kościele. Zaproponowałem, żeby zrobić koncert, którego leitmotivem będzie duch, którym żył Kostka - fascynacja Bogiem, przekraczanie barier i ograniczeń, wytrwałość w realizowaniu realizowaniu pragnień, generalnie: nasze jezuickie "magis".

Artyści

Małgorzata Chruściel

Wokalistka i aktorka musicalowa. Urodziła sie w Rzeszowie 11 grudnia 1991 r. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, kierunek jazz i muzyka rozrywkowa, specjalność wokalistyka jazzowa, w klasie śpiewu ad. dr Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Jest laureatką festiwali wokalnych, między innymi bydgoskiego "Zaucha Serca Bicie". Obecnie współpracuje z Krakowskim Teatrem Variete, gdzie zadebiutowała w spektaklu "Legalna Blondynka" w reżyserii Janusza Józefowicza. Jest często zapraszanym gościem Filharmonii Pomorskiej, gdzie koncertowała wraz z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich i Capellą Bydgostiensis pod batutą dyrygentów takich jak Zbigniew Górny, Bernard Chmielarz, Bohdan Jarmołowicz, Maciej Sztor. Wystąpiła na miejskim sylwestrze w Rzeszowie 2016-2017 wśród artystów takich jak Majka Jeżowska, Krzysztof Kiljański i Magda Steczkowska. Koncertowała również z Zamojską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Tadeusza Wicherka, wrocławskim big-bandem Dziubek Band, orkiestrami wojskowymi z Rzeszowa i Wrocławia. Śpiewa również chórki, np. na Gali Jubileuszowej Krystyny Prońko, czy na eliminacjach do Eurowizji 2017. Od 30 września 2017 kreuje postać Saraghiny w musicalu Nine w reżyserii Jacka Mikołajczyka na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu. Oprócz muzyki i teatru kocha Tatry Wysokie i pyszne jedzenie.

Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu

Dominika Rusinowska

Młoda skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Poza grą na instrumencie aranżuje utwory oraz pisze teksty. Jest także absolwentką Uniwersytetu pedagogicznego (filologia germańska) Miała okazję współpracować z Andrzejem Lampertem, Ewą Urygą, Piotrem Baronem, Piotrem Pałką, Sebastianem Zawadzkim, Kubą Płużkiem, Thomasem Kolarczykiem, Katy Carr, Kasią Bogusz, Przemysławem Kleczkowskim oraz innymi przedstawicielami młodej sceny jazzowej. Występowała z różnymi zespołami m. in. gospelowymi Soul and Voices; orkiestrami Passion Art, Wrocławską orkiestrą kameralną, Małopolską orkiestrą kameralną, Śląska orkiestrą filmową oraz własnymi projektami, m. in. zespołem D.R.A.G, Jesuit Music oraz O.N.E. Quintet. Zdobyła wyróżnienie na Festiwalu Jazz na wsi, III miejsce na Novum Jazz Festiwal w Łomży, II miejsce na Baszta Jazz festiwal oraz jako pierwsza Polka zakwalifikowała się do finału międzynarodowego konkursu skrzypków jazzowych im. Zbigniewa Seiferta i zdobyła tam nagrodę publiczności. Z autorskim kwartetem zakwalifikowała się do półfinału międzynarodowego konkursu Conad Jazz contest przy Umbria Jazz Festiwal we Włoszech. Wystąpiła z wymienionym zespołem na Letnim Festiwalu Jazzowym Piwnicy pod Baranami, Międzynarodowym Festiwalu Jazz Bez, Festiwalu Jazz Jantar oraz Letniej Akademii Jazzu w Łodzi. Dotychczas z jej udziałem ukazały się "Dzień po dniu" (Twoje niebo) oraz płyta "Oberek" (D.R.A.G.) inspirowana polskim folklorem, która w zestawieniach indywidualnych została uznana przez Polish jazz za debiut roku.

Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Przemek Kleczkowski 

Urodził się na Lubelszczyźnie w Hrubieszowie, w najdalej wysuniętym miasteczku na wschód Polski. Jest absolwentem uznawanego w Polsce za prestiżowy Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Wokalistyka Jazzowa. Koncertował na festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Został zaproszony jako solista do udziału w centralnych wydarzeniach podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się latem 2016 roku, pod kierownictwem Adama Sztaby. Jak sam autor mówi, największą siłą jego muzyki jest prostota. W połączeniu z improwizacją daje bardzo ciekawy odsłuch. Współpracuje z czołówką muzyków polskiej sceny jazzowej i folkowej. Są to Szymon Mika, Patryk Dobosz, Kasia Gacek-Duda, Franciszek Raczkowski, Wojciech Szwugier, Grzegorz Dowgiałło.

Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Krzysztof Iwaneczko

Urodzony 14.06.1995 r. w Przemyślu. Od najmłodszych lat Krzysztofa otaczali ludzie, których wspólnym mianownikiem jest pasja do muzyki. Jak sam mówi: "Odkąd pamiętam dojrzewała we mnie młodzieńcza ciekawość do odkrywania świata dźwięków i rytmów". W wieku 7 lat, to zainteresowanie doprowadziło Krzysztofa do Szkoły Muzycznej w Przemyślu, gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie. Następnie kontynuował on edukację w Szkole Muzycznej II stopnia. Pierwsze sukcesy młodego pianisty i wokalisty to nagroda Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Wygraj Sukces" w 2011 roku czy zwycięstwo w "School&Jazz Festival" w roku 2012 oraz liczne koncerty, między innymi u boku zespołu "Poluzjanci". W 2015 roku Krzysztof Iwaneczko wygrał VI edycję popularnego programu telewizyjnego typu talent show - "The Voice of Poland", co poskutkowało ogromnym wzrostem zainteresowania wokół młodego artysty. Wzrost popularności spowodował możliwość pracy i rozwoju u boku czołowych polskich artystów. W ciągu dwóch lat od programu Krzysztof zagrał kilkanaście koncertów z autorskim materiałem u boku swojego zespołu oraz kilkadziesiąt solowych recitali. Z dużym powodzeniem pracował też jako zaproszony gość w wielu projektach uznanych artystów. To doświadczenie pozwoliło mu dzielić scenę z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Bartosz Chajdecki, Kasia Nosowska, Kasia Cerekwicka, Kuba Badach, O.S.T.R., Andrzej Lampert. Owe doświadczenia pozwoliły odnaleźć swoją ścieżkę muzyczną, skonkretyzować swoje inspiracje i rozpocząć pracę nad swoim pierwszym albumem. W pracę nad debiutanckim krążkiem zaangażowani są m.in. Michał Kush (Akysz Darii Zawiałow - nawiększy debiut 2017 roku), Mariusz Obijalski (wielokrotne złote płyty za single i albumy Fisz Emade), Jacek Antosik (odpowiedzialny za mix utworów). Za kompozycję i teksty odpowiada sam Krzysztof.

Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 3

Szymon Frankowski

Swoją przygodę z muzyka zaczął w wieku trzech lat. Przez kolejne dwanaście lat uczył sie na skrzypcach w szkole muzycznej w Krakowie. Zdobył kilka nagród na konkursach w kraju, głównie w Krakowie oraz Katowicach. Jego pasja wkrótce skierowała go na pokrewny instrument - kontrabas. Trafił do wybitnego wirtuoza tego instrumentu - Krzysztofa Firlusa. W 2008 roku zdobył II nagrodę na ogólnopolskim konkursie kontrabasowym w Mielcu. Pobierał lekcje u takich sław kontrabasu jak: Ron Carter, Renaud Garcia- Fons, Lars Danielsson, Francois Rabbath, Carlos del Pino, Chuck Israels i inni. Współpracował z gwiazdami takimi jak m. in. Grażyna Brodzińska, Jan Jarczyk, Jacek Królik, Piotr Baron, Janusz Muniak, Robert Kasprzycki, Konstanty Kulka i wiele innych. Na stałe bierze udział w różnych projektach od muzyki klasycznej, przez elektroniczną, popową, rockową, etniczną po jazz. Od kilku lat współpracuje m. in. z Agnieszką Chrzanowską oraz Andrzejem Sikorowskim. Jest absolwentem II stopnia kontrabasu jazzowego w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 4

Szymon Madej 

Absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach. Członek zespołów takich, jak: Bartosz Dworak Quartet, Vehemence Quartet, Joachim Mencel Artisena Band, Paweł Wszołek Quartet, Play&Pray. Występował na jednej scenie z takimi artystami, jak: Leszek Możdżer, Andy Middleton, Victor Mendoza, Rafael Alcala, Leszek Możdżer, Peter Francis, Gerald T.Smith, Colin Vassel, Joachim Mencel, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski i innymi. W swoim dorobku ma na koncie m.in. Grand Prix na Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa (2013, 2014), Nagroda indywidualna, na Krokus Jazz Festival (2013), Grand Prix na Jazz Juniors (2013), Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą (2015).

Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 5

Łukasz Chyliński 

Gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer. Ukończył Szkołę Muzyczną I-ego i II-ego stopnia w Gorzowie Wielkopolskim (9 lat) oraz Wydział Jazzu w Warszawie (4 lata). Szkolił swój warsztat u takich wirtuozów gitary jak Jarosław Śmietana, Krzysztof Puma Piasecki, Krzysztof Barcik, Marek Napiórkowski, Konrad Zemler. Swoje doświadczenie zdobywał na wielu scenach warszawskich oraz zagranicznych. Współpracował z takimi artystami jak Mietek Szcześniak, Justyna Steczkowska, Natalia Niemen, Grzegorz Skawiński, Piotr Kupicha , Olga Szomańska, Antek Smykiewicz , Krzysztof Iwaneczko . Liczbę nagrania dla telewizji i radia . Aktualnie pracuje nas autorskim materiałem.

Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 6

Józef Rusinowski

Perkusista, pianista, kompozytor,aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował m. in. z takimi osobistościami sceny muzycznej jak Janusz Radek,Małgorzata Ostrowska,Patrycja Markowska,O.S.T.R, Kaliber 44, Disperse, Sound & Grace, Jakub Żytecki,  Janusz Muniak, Krzysztof Iwaneczko, Piotr Nalepa Breakout tour, Marek Stryszowski, Janusz Szrom, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, Frank London. Występował także z różnymi zespołami na festiwalach: Jazz bez na Ukrainie, Outbreak hip-hop festiwal w Słowacji, Międzynarodowy Festiwal Kultury Żydowskiej, Gospel Festival w Danii. Euroblast w Niemczech, Jako członek zespołu Piotra Nalepy brał udział w trasach koncertowych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 7

Dominik Dubiel SJ

Jezuita, kompozytor, producent muzyczny i pianista. Twórca projektu The Jesuit Music. Prowadzi Jezuicki Chór Akademicki w Krakowie. Współpracuje m.in. z Kasią Bogusz, Przemkiem Kleczkowskim, Mateuszem Frankiewiczem, Joachimem Menclem, Chórem Mieszanym Katedry Wawelskiej. We współpracy z "Modlitwą w drodze" stworzył piękne aranżacje polskich tradycyjnych modlitw takich, jak m.in. Anioł Pański, Apel Jasnogórski, Litania Loretańska czy Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W swoich kompozycjach bardzo często sięga do duchowości ignacjańskiej.

Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 8

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Koncert, którego nie możesz przegapić. Transmisja LIVE dziś o 19:00 na DEON.pl
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.