Muzyczny projekt „Decalogue” zostanie 11 września zaprezentowany w Łodzi

Muzyczny projekt „Decalogue” zostanie 11 września zaprezentowany w Łodzi
11 września 2021 r. w Łodzi. Koncert w ramach projektu muzycznego "Decalogue" (fot. materiały prasowe)
1 miesiąc temu
KAI/mk

Międzynarodowy muzyczny projekt „Decalogue” inspirowany dziesięciorgiem przykazań zostanie zaprezentowany w sobotę 11 września na Stadionie Orła w Łodzi. Wystąpią m.in. Tony Melendez, o. Stan Fortuna, Marika, Krzysztof Iwaneczko i Józef Skrzek.

Inicjatywa jest częścią otwartego spotkania "Dekalog. Ku doświadczeniu wolności" w ramach VI Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji, który w dniach 9-11 września będzie odbywał się w Łodzi.

"Projekt Decalogue jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego chrześcijanina. Artyści z różnych stron świata przekonują, że treść Dziesięciu Prostych Słów, wyryta została nie tylko na kamiennych tablicach, ale w materiale znacznie trwalszym - ludzkim sercu" - zaznaczają organizatorzy wydarzenia.

Warstwa muzyczna została uznana za „najbardziej profesjonalną produkcją z kręgu muzyki chrześcijańskiej".

"Jesteśmy przekonani, że projekt „Decalogue” może stać się wizytówką polskiej kultury w Europie i na świecie" - podkreślają twórcy projektu.

"Decalogue" 11 września 2021 r. na stadionie Orła Łódź. Wstęp wolny

W sobotę 11 września na Stadionie Orła Łódź wystąpią: Tony Melendez, o. Stan Fortuna, Adeb Chamoun Trio, Marika, Krzysztof Iwaneczko, Józef Skrzek, Dikanda, Agnieszka Cudzich, Piotr Łukaszewski i Marcin Spenner, Rafał Kobyliński SJ i o. Tomasz Jarosz CSsR. Chór i orkiestrę poprowadzi Hubert Kowalski. Kierownikiem artystycznym całości jest Marcin Pospieszalski.

Sobotnie wydarzenie na Stadionie Orła rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Wstęp wolny.

„Miasto – rewitalizacja" – pod takim hasłem od 9 do 11 września w Łodzi odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Będzie próbą głębszego odczytania i zastosowania wskazań papieża Franciszka z dokumentu programowego Evangelii gaudium o ewangelizacji prowadzonej na terenach miejskich.Na stronie www.nowaewangelizacja.org trwają zapisy dla ewangelizatorów i wszystkich chętnych do udziału w rekolekcjach i warsztatach ewangelizacyjnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
13,93 zł
19,90 zł

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Muzyczny projekt „Decalogue” zostanie 11 września zaprezentowany w Łodzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.