Niedzielne Inspiracje vol. 28 - Power of Trinity

Niedzielne Inspiracje vol. 28 - Power of Trinity
(fot. facebook.com/OfficialPowerOfTrinity)
Piotr Żyłka / DEON.pl

W najnowszych Niedzielnych Inspiracjach wracamy do Polski. Będzie alternatywnie, rockowo, świeżo i energetycznie. Poznajcie zespół Power of Trinity.

Jeszcze całkiem niedawno zespół Power of Trinity znany był głównie w kręgach zagorzałych fanów polskiej muzyki alternatywnej. Jednak pod koniec ubiegłego roku, sytuacja ta uległa radykalnej zmianie. Wszystko za sprawą najnowszego albumu grupy zatytułowanego "Locomotiv" i promującego go przeboju "Chodź ze mną".

Zespół powstał w 1996 w Koluszkach. Pierwotnie w skład grupy wchodzili: Łukasz Cyprys, Krzysztof Grudziński, Bartek Dyner, Emil Waluchowski oraz Maciej Ołubka. Grali już na wielu festiwalach, m.in. Union of Rock Węgorzewo, Camerimage, Ostróda Reggae Festiwal, Hunter Fest , Eska Rock Tour. W 2005 wygrali przegląd Młode Wilki w warszawskiej Stodole, a następnie podpisali kontrakt z S.P. Records, skutkiem czego 15 czerwca 2007 ukazała się ich debiutancka płyta "11".

W 2009 roku z zespołu odszedł Grzegorz Graczyk i Robert Grzelak. Do zespołu jako perkusista dołączył Gerard Klawe. Zmiany personalne, spowodowały również zmianę brzmienia grupy. "Cztery lata temu byliśmy pod dużym wrażeniem Bad Brains i to było słychać, ale potem opuścił nas gitarzysta i musieliśmy znaleźć inny pomysł na siebie. Została nam gitara, bas, wokal Kuby, który ma fajne pasmo, poza tym innej muzyki teraz słuchamy" - wspomina basista zespołu, Krzysztof Grudziński.

Lider zespołu pytany o powiązania Power of Trinity ze sceną muzyki chrześcijańskiej (grupa grała m.in., na festiwalu Song of Songs w Toruniu) odpowiada: "Z tą sceną chrześcijańską jest tak, że jesteśmy wierzący, ale nie jakoś przesadnie i nie zamierzamy moralizować. Nie zamierzamy nikomu mówić co ma robić, jesteśmy od tego bardzo dalecy i będę to podkreślał we wszystkich wywiadach. Nam chodzi o radość grania i wiarę w jakąś siłę wyższą, która nam daje możliwość działania i poznawania ludzi. Gramy ze sobą w tym składzie już trzy lata i myślę, że jest za co dziękować i jesteśmy wdzięczni. Czasami staramy się to również w tekstach przekazać. Ze sceny chrześcijańskiej znam parę bardzo dobrych kapel, grają w nich bardzo dobrzy muzycy".

Płyta "Locomotiv" to połączenie ostrych brzmień gitar, dubu, alternatywy i niebanalnych tekstów - mówiąc krótko świetny materiał, pełen życia i energii.

1. Ding Dong
2. Chodź ze mną
3. Fenix
4. Babilon
5. Jad
6. Wagonowa Love
7. Luxtorpeda
8. Whatta Love
9. Ręce
10. Winning Wish
11. Oni
12. Where Is My Mind

Na koniec klip promujący płytę - "Chodź ze mną". Miłego słuchania i dobrej niedzieli!

POSŁUCHAJ WYKONAWCÓW PREZENTOWANYCH

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niedzielne Inspiracje vol. 28 - Power of Trinity
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.