Treść tej litanii wzrusza i chwyta za serce. Posłuchaj wykonania alumnów

Treść tej litanii wzrusza i chwyta za serce. Posłuchaj wykonania alumnów
fot. Seminarium Kraków / YouTube
1 miesiąc temu
Seminarium Kraków / YouTube / pk

Klerycy krakowskiego seminarium modlą się o powołania słowami Litanii do Chrystusa Kapłana i Ofiary.

Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w krakowskim seminarium codziennie gromadzi na modlitwie alumnów archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej. Uroczystość odpustowa to szczególny czas dla mieszkańców budynku przy ulicy Podzamcze 8. To moment podsumowania formacji dla nowo wyświęconych prezbiterów, bowiem po uroczystej Eucharystii otrzymują oni dyplomy magisterskie, a modlitwą wyrażają wdzięczność Panu Bogu i całej wspólnocie za lata przygotowania do kapłaństwa.

Z okazji odpustu i 100. rocznicy zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa klerycy przygotowali nagranie Litanii do Chrystusa Kapłana i Ofiary. Litania ta jest niezwykłą modlitwą, która w kaplicy Serca Pana Jezusa rozbrzmiewa szczególnie dwa razy w roku - podczas przysięgi wierności przed święceniami diakonatu i prezbiteratu.

Teledysk towarzyszący słowom modlitwy jest zwieńczeniem tegorocznej obecności seminarium w mediach społecznościowych. Wykorzystane w klipie ujęcia zostały zrealizowane w mijającym roku akademickim. Oprócz nich - dzięki uprzejmości pana Marka Karneckiego - możemy zachwycić się widokami z lotu ptaka na Wawel i Rynek Główny z Bazyliką Mariacką.

"Mamy nadzieję, że słowa litanii będą okazją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby Bogu i ludziom" - mówią alumni. "Zachęcamy do udostępniania tej litanii swoim znajomym, jak również do odwiedzin w naszych mediach seminaryjnych, gdzie możemy znaleźć m.in. najnowsze odcinki serii (PO)WOŁANIE, czyli rozmowy z kapłanami o kapłaństwie" - dodają.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin
26,84 zł
38,34 zł

Jesteśmy powołani do tego, aby być współtwórcami radości. I tylko ci, którzy odkryli prawdziwą radość, mogą faktycznie pomagać innym ludziom.

Tajemnica kapłaństwa zakorzeniona jest w życiu i działalności Jezusa. Chcąc być księdzem dzisiaj, trzeba prawdziwie...

Skomentuj artykuł

Treść tej litanii wzrusza i chwyta za serce. Posłuchaj wykonania alumnów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.