W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie. Muzyka na Wielką Sobotę [PLAYLISTA]

W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie. Muzyka na Wielką Sobotę [PLAYLISTA]
Fot. aj
2 tygodnie temu
YouTube / pk

Czekając na Zmartwychwstanie Chrystusa, zachęcamy was do modlitwy przygotowaną przez nas playlistą.

Wielka Sobota to dziwny dzień, może wydawać się doklejony do Triduum. Wielki Piątek za nami, Dzień pełen dramatu i niepojętej treści. Oto nasz Pan umarł na krzyżu. Dziś już wiemy, że dla naszego zbawienia, że trzeciego dnia zmartwychwstanie i wszystko będzie dobrze. Będziemy przeżywali wielką Radość, bo nasz Pan zwyciężył Złego, Śmierć i daje nam największą nadzieję Życia Nieskończonego. A Sobota?

Ten dzień nie jest przypadkowy, stracony, wstępny. To dzień wielkiego zwycięstwa Miłosierdzia Pana. Oto Bóg zstępuje do samych piekieł, od tego momentu, od tego dnia nie ma miejsca, ani przestrzeni, gdzie by Boga nie było. Właśnie dziś - w ten niepozorny dzień - Bóg okazuje największy skandal w świecie - Miłosierdzie. W świecie, w którym nadrzędne było prawo, w imię którego Jezusa zabito, dziś ukazuje się Jego Miłosierdzie. Przynosi zbawienie wszystkim.

Czekając na Zmartwychwstanie Chrystusa, zachęcamy was do modlitwy przygotowaną przez nas playlistą:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP
33,00 zł

Poznaj historię Eliasza, proroka znikąd, który miał odwagę stawać naprzeciw swoim wrogom. Czerpał siłę od Tego, który przychodził w ogniu i ciszy, a przezwyciężając swoją niemoc odkrył własną tożsamość.

Z nagrania dowiesz się:

  • od czego...

Skomentuj artykuł

W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie. Muzyka na Wielką Sobotę [PLAYLISTA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.