W październiku koncert ku czci M. Jacksona

W październiku koncert ku czci M. Jacksona
Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku w wieku 50 lat po przedawkowaniu środków przeciwbólowych i uspokajających. (fot. wikimedia.org/Ricardodiaz11)
PAP/im

W październiku w Cardiff w Walii odbędzie się wielki koncert ku czci zmarłego przed dwoma laty piosenkarza Michaela Jacksona, z udziałem plejady gwiazd - ogłosiła w poniedziałek matka króla popu wraz z jego siostrą, La Toyą, i trzema braćmi.

Show ma się odbyć 8 października na mogącym pomieścić 75 tys. widzów stadionie milenijnym w stolicy Walii - poinformowali Katherine, La Toya, Marlon, Jackie i Tito Jacksonowie. Według organizatora koncertu, Global Live Events, lista artystów, którzy uświetnią wydarzenie, będzie znana 3 sierpnia, a dzień później ma ruszyć sprzedać biletów. Zyski zostaną przekazane organizacjom dobroczynnym.

Termin planowanego koncertu niemal natychmiast skrytykowali dwaj inni bracia zmarłego gwiazdora - Jermaine i Randy. Argumentują, że show zbiegnie się z procesem osobistego lekarza Jacksona, Conrada Murraya, któremu zarzuca się nieumyślne spowodowanie śmierci piosenkarza.

Obaj bracia oświadczyli, że będzie jeszcze odpowiedni czas i miejsce dla "niezwykłego i całkowicie zasłużonego wyrazu uznania" dla zmarłego piosenkarza. "Ale naszym zdaniem najważniejszym hołdem jest szukanie w imieniu naszego brata sprawiedliwości" - napisali.

Randy i Jermaine Jacksonowie próbowali bez rezultatu zorganizować koncert upamiętniający brata kilka miesięcy po jego śmierci; wówczas z udziału wycofała się m.in. część zaproszonych artystów, którzy tłumaczyli się innymi zobowiązaniami.

Proces Conrada Murraya ma ruszyć 8 września i oczekuje się, że potrwa od czterech do sześciu tygodni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W październiku koncert ku czci M. Jacksona
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.