XXI Festiwal Muzyka w Sandomierzu

XXI Festiwal Muzyka w Sandomierzu
Organizatorami imprezy są: Sandomierskie Centrum Kultury i Urząd Miasta w Sandomierzu.
PAP / slo

Standardy musicali z nowojorskiego Broadwayu w wykonaniu sopranistki Melanie Goerlitz, zabrzmią w sobotę wieczorem w koncercie inauguracyjnym XXI Festiwalu Muzyka w Sandomierzu. Podczas imprezy zaplanowano także koncerty muzyki klasycznej, etnicznej i jazzu.

W koncercie "Broadway Show", który odbędzie się na dziedzińcu sandomierskiego zamku, solistce będzie akompaniował zespół Krzysztofa Przybyłowicza oraz klarnecista, kompozytor i dyrygent Wojciech Mrozek - dyrektor artystyczny festiwalu.

Na niedzielę w Sali Rycerskiej zamku zaplanowano koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Franciszka Liszta. Utwory węgierskiego kompozytora, kwintet fortepianowy g-moll jego polskiego ucznia Juliusza Zarębskiego, a także kompozycje Karola Szymanowskiego, zaprezentuje pianista Edward Wolanin i Kwartet Prima Vista.

Finał festiwalu tradycyjnie zaplanowano jesienią. 9 października, w koncercie "Cudowne dzieci", swoje umiejętności w utworach m.in. Antoniego Vivaldiego i Karola Marii Webera zaprezentują młodzi artyści - uczniowie szkół muzycznych i laureaci ogólnopolskich konkursów. Będzie im towarzyszyła Tarnowska Orkiestra Kameralna.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

XXI Festiwal Muzyka w Sandomierzu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.