Grizli zaatakował kozła. Zaskakujący wynik walki

Grizli zaatakował kozła. Zaskakujący wynik walki
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Wyniki autopsji ciała niedźwiedzicy grizli znalezionego przez turystę w Kanadzie wykazały, że drapieżnik zginął od rogów kozła śnieżnego. Jest to nietypowa sytuacja w świecie zwierząt, gdyż przeważnie śmierć ponosi atakowany kozioł.

- Żerowanie niedźwiedzi grizli na kozłach śnieżnych jest stosunkowo powszechne. Zarówno ja, jak i moi koledzy z pracy, pierwszy raz natrafiamy na taką sytuację - powiedział David Laskin, pracownik Parks Canada.

DEON.PL POLECA
Z oględzin niedźwiedzicy grizli wynika, że ma ona przebitą rogami pachę i szyję. Ciało znalezionej niedźwiedzicy ważyło 70 kg, a badanie wskazuje na to, że nie miała ona żadnego potomstwa.

- Gdy niedźwiedź grizli atakuje, zwykle skupia się na głowie, szyi i barkach ofiary. Atak zwierzęcia na ogół następuje od góry - tłumaczył Laskin.

Kozły śnieżne zamieszkują góry Ameryki Północnej, mają gęste białe futro i mogą ważyć nawet do 125 kg. Ich rogi mogą osiągać 30 cm długości. Brytyjski dziennik "Guardian" zwraca uwagę, że pomimo takich właściwości, spotkania tych zwierząt z niedźwiedziami grizli zwykle kończą się śmiercią pierwszych z nich.

- To zdarzenie jest bez wątpienia interesujące i przypomina nam, że świat natury jest pełen niespodzianek - konkludował Laskin.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Grizli zaatakował kozła. Zaskakujący wynik walki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.