57-latek zabity przez niedźwiedzia. To pierwszy taki przypadek od co najmniej 100 lat

57-latek zabity przez niedźwiedzia. To pierwszy taki przypadek od co najmniej 100 lat
fot. Becca / Unsplash
Onet / pk

W słowackich Tatrach Niżnych, 45 km od granicy z Polską, odnaleziono zwłoki mężczyzny zabitego przez niedźwiedzia. To pierwszy taki przypadek od co najmniej 100 lat.

O tragedii poinformował portal Onet.

DEON.PL POLECA
Sekcja zwłok potwierdziła, że mężczyzna został zabity przez niedźwiedzia. "Miał urazy ugryzienia głowy, szyi i boku. Na miejscu znaleziono świeże ślady niedźwiedzia" - poinformowała Marína Debnárová, szefowa wydziału komunikacji Lasów Państwowych na Słowacji, cytowana przez Onet.

Mężczyzna, którego ciało znaleziono w Dolinie Bańskiej niedaleko Liptowskiej Łużnej miał 57 lat. Jak informuje Albín Husarčík, tamtejszy burmistrz, ofiara znajdowała się na rzadko uczęszczanym i odosobnionym szlaku. Samorządowiec dodaje, że nigdy nie zdarzało się, by w Tatrach Niżnych niedźwiedzie zbliżały się do siedzib ludzkich.

Ataki niedźwiedzi na ludzi należą do rzadkości. Nawet jeśli zwierzę reaguje na człowieka, robi to zwykle w celu nastraszenia. Na Słowacji podobny incydent nie wydarzył się co najmniej od 100 lat.

Jak informuje portal Onet, atak niedźwiedzia maił miejsce 45 km od granicy z Polską.

 

Źródło: Onet / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

57-latek zabity przez niedźwiedzia. To pierwszy taki przypadek od co najmniej 100 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.