Krewny misia Paddingtona odnaleziony w Peru

Krewny misia Paddingtona odnaleziony w Peru
Fot. Michael Tweddle / pressemitteilungen.pr.uni-halle.de
PAP / tk

Niemieccy badacze odkryli w Peru niedźwiedzia okularowego, którego futro jest niemal koloru złotego. Został porównany do popularnego książkowego misia Paddigtona, ponieważ on również pochodzi z Peru i ma złotobrązowe futro.

Niemieckim badaczom udało się zaobserwować w Peru niedźwiedzia okularowego z prawie złotym futrem - podał Uniwersytet Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze. Książkowy Paddington również pochodzi z Peru i ma złotobrązowe futro. Niedźwiedzie okularowe mają zazwyczaj umaszczenie koloru ciemnobrązowego do czarnego.

DEON.PL POLECA
Populacja niedźwiedzi brunatnych zagrożona

Populacja zagrożonych wyginięciem niedźwiedzi okularowych w Peru może być większa niż wcześniej sądzono, donoszą badacze w czasopiśmie naukowym "Ursus". Na przebadanym obszarze wykryto dwa razy więcej niedźwiedzi niż spodziewano się po wcześniejszych szacunkach.

Dla naukowców wielkim sukcesem jest już samo zaobserwowanie tych niezwykle płochliwych zwierząt na wolności. "Ponieważ są one tak rzadkie i trudno je badać, niewiele wiadomo o ich zachowaniu" - powiedział główny autor badania, Wilhelm Osterman z Uniwersytetu w Goeteborgu.

Niedźwiedź okularowy (Tremarctos ornatus) jest sklasyfikowany jako gatunek narażony na wyginięcie. Głównym zagrożeniem dla tych zwierząt jest utrata siedlisk.

Wymyślony przez Michaela Bonda słynny na całym świecie książkowy niedźwiadek przybył na londyńską stację kolejową Paddington, na którym znalazła go rodzina państwa Brownów, właśnie z "mrocznego zakątka Peru".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Krewny misia Paddingtona odnaleziony w Peru
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.