PAP / psd
Apple stawia w konkurencji na rynku smartfonów na wyraźnie większe modele. We wtorek zaprezentowano w kalifornijskim Cupertino kolejną generację iPhone'ów, a także pokazano na wideo pierwszy smartwatch tej firmy - Apple Watch.
Bio-Hydrogen - urządzenie do produkcji energii elektrycznej z paliw i biopaliw do zasilania indywidualnych domów, firm lub domków kempingowych to unikatowa polska technologia zeroemisyjna.
Czy rzeczywiście "mimozami jesień się zaczyna", jak pisał Julian Tuwim? Nie do końca. Nazywane mimozą żółte drobne kwiaty, które teraz kwitną na ugorach w całej Polsce to nawłoć pospolita, która z prawdziwymi mimozami nie ma wiele wspólnego - wyjaśniają botanicy.
PAP / pk
30 sierpnia 1984 roku po raz pierwszy wystartował amerykański prom kosmiczny (wahadłowiec) - "Discovery".
PAP / drr
Twitter jest w USA znacznie bardziej popularny wśród czarnoskórych niż białych osób. Reakcja internetowej wspólnoty Afroamerykanów na zabicie przez policjanta czarnego nastolatka pokazała, że używają Twittera jako platformy do dialogu oraz narzędzia wpływu.
PAP / drr
Spadające gwiazdy to w rzeczywistości wyrzucone przez komety drobinki pyłu, nie większe od ziarenek piasku. Wpadając w ziemską atmosferę ulegają spaleniu, pozostawiając szybki, efektowny ślad - tłumaczy w rozmowie z PAP popularyzator astronomii Karol Wójcicki.
PAP / drr
Agencja NASA dopracowuje już szczególy misji kolejnego łazika na Marsie, który ma wylądować na Czerwonej Planecie w 2021 r. Będzie on miał m. in. aparaturę do wytwarzania tlenu z dwutlenku węgla znajdującego się w atmosferze tej planety.
PAP / mm
36 młodych naukowców dostanie ponad 40 mln zł na prowadzenie badań, których wyniki mają być wdrożone do polskiej gospodarki. Wyniki konkursu ogłosiło w czwartek Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Najwyżej oceniono pracę, która ma pomóc w walce z rakiem.
PAP / mh
Na styku dwóch szczepionych gatunków roślin dochodzi do przenoszenia materiału genetycznego pomiędzy komórkami obu gatunków. Pozwala to uzyskać nowy gatunek na drodze bezpłciowej- pokazują badania. Być może podobne zjawisko zachodzi i u "całujących się drzew".
PAP / mm
Ponad połowa z siedmiu miliardów ludzi żyje w miastach. W 2045 r. liczba ta wyniesie 6 mld. Populacja miast wzrasta bardzo szybko, szczególnie w Azji i Afryce - poinformowało ONZ z okazji obchodzonego w piątek Światowego Dnia Ludności.
PAP / drr
Ludzie mają gruczoły potowe, które pomagają utrzymywać właściwą temperaturę ciała nawet w czasie upałów. Zwierzęta muszą radzić sobie w inny sposób - krokodyle otwierają paszcze, zebrom pomagają ich czarno-białe paski, a bociany... siusiają na własne nogi.
PAP / drr
85-lecie obchodzi krakowskie zoo, w którym mieszka ok. 1,3 tys. zwierząt. Jak podkreślają pracownicy ogrodu, dziś zoo to nie tylko miejsce, gdzie można zobaczyć egzotyczne zwierzęta, ale też placówka chroniąca gatunki ginące i zagrożone wyginięciem.
PAP / mm
Międzynarodowy zespół naukowców, z udziałem Polaków, odkrył pozasłoneczny układ planetarny z zimną planetą wielkości dwóch mas Ziemi - informuje Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Warszawskiego.
PAP / drr
Amerykańska agencja kosmiczna NASA przeprowadziła pierwszy test pojazdu kosmicznego, przypominającego kształtem latający spodek, który w przyszłości ma być wykorzystany w misjach marsjańskich.
PAP / Wikipedia / mm
W ramach tajnego programu Tytan polskie firmy zbrojeniowe pracują nad stworzeniem polskiego żołnierza przyszłości, wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
PAP / mm
Używanie papierosów elektronicznych w zamkniętych pomieszczeniach wystawia na działanie nikotyny inne osoby przebywające w tym pomieszczeniu, ale w dawkach 10-krotnie mniejszych, niż w przypadku tradycyjnych papierosów.
Boredpanda.com / Wikipedia / Marcin Makowski
Od czasu wprowadzenia do filmów cyfrowych efektów specjalnych, zmieniło się prawie wszystko. Zobaczcie słynne sceny przed i po rekonstrukcji.
Boredpanda.com / Google Earth / Marcin Makowski
Ziemia z kosmosu wygląda jak dzieło sztuki. Nie wierzycie? Te zdjęcia satelitarne Was przekonają!
PAP / mm
Za 5 lat tablet będzie miał już niemal co trzeci Polak, a smartfony zdecydowana większość - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na raport firmy doradczej PwC.
PAP / youtube.com
Reprezentujący kraje Beneluxu Padraic Flood wygrał światowy finał konkursu FameLab, który w czwartek rozstrzygnięto w brytyjskim Cheltenham. Polce dr Joannie Bagniewskiej swoją nagrodę przyznali uczestnicy konkursu z poprzednich lat.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}