Wieża Eiffla jest jeszcze wyższa. Nastąpiły zmiany w jej konstrukcji

Wieża Eiffla jest jeszcze wyższa. Nastąpiły zmiany w jej konstrukcji
Fot. depositphotos.com
national-geographic.pl / tk

Wieża Eiffla to jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie. Symbol Paryża, stolicy Francji, tuż po wybudowaniu mierzył 312,27 metrów. Od niedawna wieża ma już 330 metrów.

„15 marca na szczycie wieży Eiffla zainstalowano 6-metrową antenę radiową. Symbol Paryża mierzy więc obecnie 330 m. Prace na wysokościach odbyły się przy pomocy helikoptera. To nie pierwszy raz, kiedy słynna wieża zmienia wysokość” – podaje national-geographic.pl.

Wieżę Eiffla wybudowano w 1889 roku. Budowla początkowo miała 300 metrów, lecz w tym samym roku zamontowano na jej szczycie maszt z francuską flagą. To spowodowało, że wieża mierzyła 312,27 metrów będąc w tamtym czasie najwyższą wolnostojącą konstrukcją na świecie.

Kilkadziesiąt lat później, w roku 1957 na szczycie Wieży Eiffla zamontowano antenę nadawczą, przez co budowla „urosła” do 320,75 m.

DEON.PL POLECA

„W kolejnych latach paryska wieża jeszcze kilkukrotnie rosła lub malała. Za każdym razem miało to związek z wymianą anten na szczycie” – czytamy na national-geographic.pl.

Do 15 marca 2022 roku wieża miała wysokość 324 metrów, a obecnie mierzy 330 m.

Źródło: national-geographic.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wieża Eiffla jest jeszcze wyższa. Nastąpiły zmiany w jej konstrukcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.