Nie żyje Julie Powell, kulinarna blogerka. Jej historia była kanwą filmu "Julie i Julia".

Nie żyje Julie Powell, kulinarna blogerka. Jej historia była kanwą filmu "Julie i Julia".
Fot. Depositphotos.com
kultura.onet.pl

Była popularną pisarką kulinarną, a jej blogowy projekt stał się inspiracją do powstania filmowego hitu "Julie i Julia". Jak poinformował mąż pisarki, Julie Powell zmarła w wieku 49 lat na skutek zatrzymania akcji serca.

Julie Powell na swoim blogu "Julie/Julia Project" dokumentowała swoje perypetie kuchenne, których źródłem było gotowanie według przepisów ze słynnej książki kucharskiej Julii Child. Projektem zainspirowała się Nora Ephron i na kanwie bloga stworzyła filmową opowieść o dwóch niezwykłych kucharkach. W produkcji wystąpiły Amy Adams w roli Julie Powell oraz Meryl Streep jako Julia Child, która za tę rolę została nominowana do Oscara.

Bloga, który przyniósł jej ogromny sukces i rozpoznawalność, Julie Powell zaczęła prowadzić w 2002 roku, sfrustrowana pracą w korporacji. Pomysł na to, by ugotować wszystkie potrawy, na które przepisy znajdują się w książce kucharskiej Julii Child, żyjącej wtedy jeszcze i mającej 89 lat, oraz opisywanie przygód towarzyszących przy gotowaniu szybko zyskał wielu obserwatorów i fanów. Wkrótce znalazł się wydawca, który zaproponował jej opublikowanie wpisów na blogu w formie książki. Ukazała się w 2005 roku (w Polsce pod tytułem "Julie i Julia. Rok niebezpiecznego gotowania". W 2009 roku napisała kolejną książkę, tym razem na marginesie gotowania poruszając także temat swoich małżeńskich problemów.

Zmarła 26 października w domu w Olivebridge, w stanie Nowy Jork.

DEON.PL POLECA


Źródło: kultura.onet.pl  / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie żyje Julie Powell, kulinarna blogerka. Jej historia była kanwą filmu "Julie i Julia".
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.