O. Paweł Kowalski SJ: Wolontariusze to niesamowici ludzie! Posłuchaj ciekawej rozmowy ze znanym jezuitą

O. Paweł Kowalski SJ: Wolontariusze to niesamowici ludzie! Posłuchaj ciekawej rozmowy ze znanym jezuitą
O. Paweł Kowalski SJ (fot. Team Pope / YouTube.com)
Deon.pl / tk

W serwisie YouTube na kanale Team Pope pojawił się film, w którym Jan Głąba SJ wraz ze swoim rozmówcą porusza temat wolontariatu, czyli papieskiej intencji modlitewnej na grudzień. Gościem Jana Głąby jest jezuita o. Paweł Kowalski. To znany z TikToka kapłan, który zaangażowany jest przede wszystkim w Jezuicką Służbę Uchodźcom.

Czym jest Team pope?

Program "Team Pope to propozycja wsparcia Papieża za pomocą smartfona i naszej aplikacji. Niewielu z nas wie, że każdego miesiąca Ojciec Święty prosi o wsparcie w konkretnej intencji. Wychodząc z tego założenia Papieska Światowa Sieć Modlitwy w Polsce przygotowała aplikację, w której nie tylko sprawdzimy, o co w danym miesiącu prosi Papież – lecz także znajdziemy propozycje planów modlitwy, vlogi, podcasty i artykuły" – czytamy na stronie projektu.

"Rozmawiamy o wolontariacie, chęci pomagania, która w nas jest, trudnościach, kryzysach i poruszających doświadczeniach bycia dla innych" - czytamy w opisie najnowszego filmu.

Czym dla o. Pawła Kowalskiego SJ jest wolontariat? - Jak patrzyłem na ludzi, którzy podejmowali wolontariat, to zawsze biłem im pokłony. To są niesamowici ludzie! - odpowiada jezuita i dodaje, że wolontariusz to człowiek, "który ma chęć, żeby zrobić coś dobrego. Czasami wolontariusz nie za bardzo wie, do czego go ten wolontariat doprowadzi, ale zaczyna jakąś przygodę".

Obejrzyj całą rozmowę Jana Głąby SJ z o. Pawłem Kowalskim

DEON.PL POLECA

Obserwuj Team Pope na Facebooku i Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Team Pope (@teampope_pl)

Źródło: Deon.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Porosło

Publikacja jest zapisem lekko przeredagowanych homilii, które ks. Krzysztof Porosło głosił w 2020 i 2021 roku na mszach roratnich w ramach działań Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie. Książka może służyć wszystkim, którzy przez medytację...

Skomentuj artykuł

O. Paweł Kowalski SJ: Wolontariusze to niesamowici ludzie! Posłuchaj ciekawej rozmowy ze znanym jezuitą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.