Siostra Eliza z Broniszewic: współczucie to dla niektórych umiejętność deficytowa

Siostra Eliza z Broniszewic: współczucie to dla niektórych umiejętność deficytowa
Fot. Team Pope / YouTube.com
Deon.pl / tk

Na YouTube’owym kanale Team Pope ukazała się kolejna wartościowa rozmowa. Tym razem gościem Jana Głąby SJ była siostra Eliza Myk OP, posługująca na co dzień w Domu Chłopaków w Broniszewicach. Poruszono temat dzieci, które cierpią, czyli papieską intencję modlitewną na listopad.

Czym jest Team pope?

Program "Team Pope to propozycja wsparcia Papieża za pomocą smartfona i naszej aplikacji. Niewielu z nas wie, że każdego miesiąca Ojciec Święty prosi o wsparcie w konkretnej intencji. Wychodząc z tego założenia Papieska Światowa Sieć Modlitwy w Polsce przygotowała aplikację, w której nie tylko sprawdzimy, o co w danym miesiącu prosi Papież – lecz także znajdziemy propozycje planów modlitwy, vlogi, podcasty i artykuły" – czytamy na stronie projektu.

W kolejnym odcinku na kanale Team Pope Jan Głąba SJ rozmawiał z s. Elizą z Domu Chłopaków w Broniszewicach.

- Czymś najważniejszym jest umiejętność współczucia. Jeżeli jej ktoś nie ma, to tutaj [w Domu Chłopaków – przyp. red.] ją nabywa. Nawet nie wiedziałam, że jest to dla niektórych umiejętność deficytowa. Z jednej strony mamy tutaj do czynienia z cierpieniem fizycznym i moralnym dzieci. Cierpienie najbardziej kojarzy nam się z chłopcami leżącymi, którzy mają czterokończynowe porażenie – mówi s. Eliza i dodaje: „Chyba o cierpieniu na co dzień w tym Domu nie myślimy. Nie odczuwamy go na co dzień”.

DEON.PL POLECA

Posłuchaj całej rozmowy z s. Elizą Myk na kanale Team Pope

Źródło: Deon.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Siostra Eliza z Broniszewic: współczucie to dla niektórych umiejętność deficytowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.