Para odwołała ślub. On, by zostać księdzem, ona, żeby być zakonnicą

Para odwołała ślub. On, by zostać księdzem, ona, żeby być zakonnicą
Fot. Facebook.com/angelo.ragosta.77
polsatnews.pl / tk

Ks. Angelo Radosta i s. Maria Giuseppina przez prawie 10 lat byli w związku. Chcieli wziąć ślub i rozpocząć wspólne życie na poważnie. W pewnym momencie ich plany całkowicie się jednak zmieniły, gdyż oboje postanowili poświęcić swoje życie Bogu. Co ich do tego skłoniło?

Niedoszłe włoskie małżeństwo poznało się, gdy Angelo miał 16 lat, a Maria 15. Mieszkali ze sobą prawie 10 lat i planowali wziąć ślub, zorganizować wesele. Ich pragnieniem było założenie rodziny. W pewnym momencie postanowili jednak zrobić coś, co wprawiło w osłupienie ich rodziny.

"Mężczyzna wstąpił do seminarium, a siedem lat później przyjął święcenia kapłańskie. Natomiast kobieta znana jest obecnie jako siostra Maria Giuseppina dell'Amore incarnato i znajduje się klasztorze Carmelo na Ponti Rossi w Neapolu" – czytamy na portalu polsatnews.pl.

"Bóg miał zamiar nieco zmienić karty"

Po latach ks. Angelo opowiedział, dlaczego wraz z Marią postanowili poświęcić swoje życie Bogu. - Planowaliśmy się pobrać, ale Bóg miał zamiar nieco zmienić karty, tylko trochę.

Okazało się, że to Maria jako pierwsza podjęła decyzję o rozstaniu ze swoim narzeczonym. - Bóg sprawił, że zrozumiała swoje pragnienia – wyznał kapłan i dodał, że początkowo nie mógł poradzić sobie z taką decyzją Marii, ale po jakimś czasie jego podejście się zmieniło.

- Kontynuowałem życie, pracując, ale w sercu stałem się niespokojny. Dostawałem pensję, wychodziłem z innymi dziewczynami, ale wszystko było niesmaczne. Nic mi nie wystarczało, miałem wszystko, a jednak nie byłem szczęśliwy – stwierdził duchowny.

"Zadałem Bogu pytanie"

- Aż pewnego wieczoru w Toskanii, po nieszporach zadałem Bogu pytanie, którym nękał nas ojciec Michele: "Dlaczego jestem na Ziemi? Czego ode mnie chcesz?" – kontynuował ks. Angelo Radosta i przyznał, że w tym momencie zrozumiał, że powinien zostać kapłanem

Mimo że drogi Angelo i Marii zupełnie się rozjechały, dawni narzeczeni utrzymują ze sobą kontakt.  - Dzisiaj, ilekroć jestem w Neapolu, ponieważ jestem za granicą jako duszpasterz włoskich wspólnot, idę do jej klasztoru, gdzie się spotykamy– powiedział ks. Angelo.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Para odwołała ślub. On, by zostać księdzem, ona, żeby być zakonnicą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.