Po raz pierwszy w historii reprezentantka Watykanu stanęła na podium Mistrzostw Europy

KAI / tk

Reprezentantka Watykanu, 27-letnia Sara Carnicell uzyskała w minioną sobotę 11 czerwca trzecie miejsce w biegu na 5 tys. metrów w rozgrywanych na Malcie Mistrzostwach Europy Małych Państw.

Po raz pierwszy przedstawicielka Athletica Vaticana – watykańskiej drużyny sportowej zdobyła miejsce na podium w zawodach międzynarodowych.

Z czasem 17'09'77 Sara, 27-letnia córka Giancarlo Carnicellego, pracownika Watykanu, wyprzedziła Lilię Fisikovoci, reprezentantkę Mołdawii (16'42'11), oraz Islandkę Iris Annę Skuladottir (17'09'10).

Trzecie miejsce Sary Carnicelli sprawia, że międzynarodowa obecność sportowa Athletica Vaticana staje się jeszcze bardziej znacząca, co zgodnie ze wskazaniami papieża Franciszka na nowo otwiera możliwości braterstwa w budowaniu relacji pokoju między narodami. Założona trzy lata temu Athletica Vaticana jest, obok World Athletics (Światowa Lekkoatletyka) jest także członkiem dwóch innych międzynarodowych federacji: UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej) i World Taekwondo.

Źródło: KAI / tk