Polskim światłowodom brakuje tempa

Polskim światłowodom brakuje tempa
(fot. Jlhopgood / flickr.com / CC BY-ND 2.0)
Puls Biznesu / PAP / pk

Niespełna 100 tys. użytkowników internetu w Polsce korzysta z sieci FTTH (światłowody do domu), informuje "Puls Biznesu". To jeden z najsłabszych wyników w regionie.

Gazeta zapowiada, że w połowie lutego do Warszawy zjedzie 3 tys. przedstawicieli branży światłowodowej, by uczestniczyć w obradach FTTH Council Europe. Niestety, zgodnie z najnowszymi danymi firmy analitycznej IDATE, w naszym kraju z sieci FTTH - zapewniających dostęp do internetu z prędkością co najmniej 100 Mb/s - korzysta zaledwie 97 tys. użytkowników.

To wprawdzie o 20 tys. więcej niż rok wcześniej, ale tylko 0,65 proc. wszystkich gospodarstw domowych. Polska w tym roku kolejny raz nie jest klasyfikowana w globalnym rankingu penetracji FTTH, bo z takiego internetu korzysta u nas poniżej 1 proc. gospodarstw domowych. Wyprzedzają nas np. Bułgaria czy Słowacja.

Na "pociechę" można dodać, że w rankingu nie mieszczą się także Niemcy czy Wielka Brytania. Nie uznano tam za stosowne inwestować w tak szybki internet, tłumacząć to brakiem zainteresowania oferowanymi prędkościami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polskim światłowodom brakuje tempa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.