Poznali się na ŚDM i mimo tysięcy kilometrów jakie ich dzieliły, dziesięć lat później wzięli ślub

Poznali się na ŚDM i mimo tysięcy kilometrów jakie ich dzieliły, dziesięć lat później wzięli ślub
Fot. anapaulinhash / Instagram.com
pl.aleteia.org / tk

Brazylijka Ana Paula i gwardzista szwajcarski Christian poznali się na ŚDM w 2011 roku w Madrycie. Mimo olbrzymiej odległości jaka ich dzieliła, 10 lat później w Rzymie wzięli ślub.

Ana wybrała się na Światowe Dni Młodzieży w Madrycie wraz ze swoimi znajomymi ze wspólnoty Shalom. Najpierw w Rzymie spotkali się z włoską grupą, która także należała do tej samej wspólnoty, a później wspólnie udali się do stolicy Hiszpanii.

Szwajcar Christian, który w tamtym czasie nie pracował jeszcze w Watykanie, także należał do wspólnoty Shalom i również pojechał na ŚDM.

Zakochana w Jezusie

Nie trudno było o to, żeby doszło do spotkania Any z Christianem. Brazylijka przyznała jednak, że w czasie ŚDM wcale nie zakochała się w swoim przyszłym mężu, a w Kimś innym. - Nie zakochałam się w Christianie w czasie tamtych ŚDM. Wówczas zakochałam się w Jezusie, w pięknie bycia częścią Kościoła, młodego i żywego. Miłość do Christiana pojawiła się później – wyznała Ana.

Światowe Dni Młodzieży w 2011 roku były dla Brazylijki "przede wszystkim doświadczeniem osobistego spotkania z Jezusem". - Zapragnęła głęboko ofiarować swoje życie Bogu i Kościołowi – przyznała Ana, która po powrocie do ojczyzny jeszcze bardziej zaangażowała się w swoją wspólnotę.

Do ponownego spotkania Any i Christiana doszło dopiero w 2017 roku w Rzymie z okazji wspólnotowego wydarzenia. Tam młodzi zakochują się w sobie i mimo tego, że Ana powraca do Brazylii, w 2021 roku biorą ślub. Uroczystość odbyła się w kaplicy Salus Populi Romani w bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie. To właśnie w tym miejscu spotkali się, zanim pojechali na ŚDM.

Po co jeździć na Światowe Dni Młodzieży? Ana radzi, by młodzi "udali się tam, nie udając, że mają na wszystko gotową odpowiedź" i zaznaczy, by "wybrali się na osobiste spotkanie z Chrystusem, rozeznając swoje powołanie zarówno w wymiarze zawodowym, jak i osobistym".

- Wszystko jest możliwe, jeśli Jezusa postawimy w centrum – mówi Ana.

Źródło: pl.aleteia.org / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Poznali się na ŚDM i mimo tysięcy kilometrów jakie ich dzieliły, dziesięć lat później wzięli ślub
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.