Osoba rozwiedziona może być świadkiem na ślubie? Ksiądz nie pozostawia złudzeń

Osoba rozwiedziona może być świadkiem na ślubie? Ksiądz nie pozostawia złudzeń
ks.piotrjarosiewicz / TikTok
Ks. Piotr Jarosiewicz / TikTok / pk

Użytkowniczka TikToka zadała księdzu Piotrowi Jarosiewiczowi pytanie o to, czy rozwódka może być świadkową na ślubie kościelnym. Duchowny udzielił konkretnej odpowiedzi.

Czy rozwódka może być świadkową na ślubie kościelnym? Ksiądz odpowiada

Ks. Piotr Jarosiewicz to kapłan, który ewangelizuje na TikToku. W krótkich filmach odpowiada na pytania internautów i porusza tematy związane z wiarą i Kościołem. W jednym z najnowszych filmów wypowiedział się na temat wątpliwości jednej z internautek.

DEON.PL POLECA
"A czy dziewczyna po rozwodzie może być świadkową?” - napisała Mariola. Ks. Piotr Jarosiewicz odpowiedział jasno i konkretnie. Posłuchajcie jego odpowiedzi:

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @MARIOLA Beautiful music with beautiful piano phrases - G-axis sound music

Ks. Piotr Jarosiewicz: TikTok to kontynent młodych

"Czy jest sens być księdzem i mieć konto na TikToku? Jak tu wszedłem, to pomyślałem: młodzież na pewno tu jest" - wspomina ks. Piotr Jarosiewicz. "Jaka jest różnica? Wrzucam tekst na Facebooka, ma do 150 wyświetleń, a filmik wrzucony na TikToka - 200 tysięcy. Robię live na TikToku - po nim przyjeżdża się wyspowiadać ktoś, kto nie był u spowiedzi od dwunastu lat, potem przychodzą kolejne trzy osoby. Więc jeśli ktoś mówi, że nie ma sensu być na TikToku, bo się tam wydurniam - nawet tego nie komentuję. TikTok to jest kontynent młodzieży. To jest coś nowego, w co jeśli nie wejdziemy - księża, klerycy, siostry zakonne - to skończymy w czyśćcu" - wyjaśnia duchowny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Thomas Keating OCSO

Czym jest modlitwa głębi i jak zacząć ją praktykować?
W jaki sposób zasmakować jej duchowych owoców: pokoju, skupienia, poczucia Bożej obecności?
Jak łączyć kontemplację z działaniem?

Ojciec Thomas Keating (1923–2018), założyciel i duchowy...

Skomentuj artykuł

Osoba rozwiedziona może być świadkiem na ślubie? Ksiądz nie pozostawia złudzeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.