Rekord gitarowy dla Maryi w Kalwarii Zebrzydowskiej. Takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było!

Rekord gitarowy dla Maryi w Kalwarii Zebrzydowskiej. Takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było!
Fot. Edward Cisneros / unsplash.com
Wspólnota Effatha Wadowice

9 września tego roku w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Organizatorzy wyjątkowego uwielbienia chcą pobić rekord gitarowy dla Maryi, a pomogą im w tym tacy goście jak Jakub Tomalak czy o. Wojciech Jędrzejewski OP.

Jesteśmy wspólnotą z Wadowic działającą przy klasztorze Karmelitów Bosych o nazwie Effatha. W naszych sercach zrodził się pomysł pobicia rekordu gitarowego dla Maryi. Wydarzenie odbędzie się 9 września 2023 roku od godziny 14 w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej – podają organizatorzy wydarzenia.

Plakat wydarzeniaPlakat wydarzenia

Pomysł powstał na bazie ustanawiania rekordu gitarowego z piosenką "Hey Joe" i będzie to pierwsze wydarzenie chrześcijańskie tego typu w Polsce – czytamy.

Chcemy pokazać, że samo zgromadzenie się i zagranie piosenki jest cudowne i łączące, ale można też nadać mu inny, głębszy wymiar, wymiar duchowy. Traktujemy grę na instrumentach jako talent, za który pragniemy dziękować Bogu i tymi talentami Go uwielbiać. A z kim uwielbiać, jeśli nie z Maryją? Skoro z Maryją, to w dzień jej poświęcony, jak również w miejscu maryjnym. Gdzież indziej, skoro nie u Mamy? Idąc za tym natchnieniem pojawiło się miejsce tego wydarzenia, czyli Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej – informuje wspólnota Effatha.


Pragniemy, aby to wydarzenie stało się okazją do pociągnięcia ludzi do Boga. Przez Maryję do Jezusa! Zatem i w ten sposób, podczas bicia rekordu może się to dokonać, czyniąc tym samym nasze wydarzenie dziełem ewangelizacyjnym – czytamy.

W wydarzeniu wezmą udział biskupi, znani kapłani, sławni ludzie, którzy dadzą świadectwo swojego nawrócenia oraz zespoły uwielbieniowe. Nad całością czuwać będzie artysta  Jakub Tomalak, który poprowadzi gitary w części rekordowej piosenką "Kim jest TA",  a następnie wraz z Zespołem "ABBA PATER" zagra koncert uwielbieniowy.

Więcej informacji na stronie kimjestta.pl.

Źródło:  Wspólnota Effatha Wadowice

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Matko Fatimska, módl się za nami!

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, dającej...

Skomentuj artykuł

Rekord gitarowy dla Maryi w Kalwarii Zebrzydowskiej. Takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.