„Trzecie Niebo”. Uwielbieniowe forum liderów i wspólnot charyzmatycznych

„Trzecie Niebo”. Uwielbieniowe forum liderów i wspólnot charyzmatycznych
Marcin Zieliński (Fot. trzecieniebo.pl)
dm

Głębia Słowa, świadectwa, nauczanie, pełnej mocy uwielbienie i liturgia - tak w skrócie można określić tegoroczne „Trzecie Niebo”, czyli weekendowe uwielbieniowe forum liderów i wspólnot charyzmatycznych.

„Trzecie Niebo” to weekendowe uwielbieniowe forum liderów i wspólnot charyzmatycznych, w trakcie którego chcemy spotkać się jako liderzy i przedstawiciele różnych środowisk ewangelizacyjnych i grup modlitewnych - podają organizatorzy.

I dodają: - Celem tego spotkania jest wspólne doświadczenie Bożej chwały. Chcemy także, aby Trzecie Niebo było okazją do dzielenia się świadectwem wiary i budowania więzi między naszymi wspólnotami.

Wszystko to dzięki głębi Słowa Bożego, głoszonym świadectwom, nauczaniom i pełnej mocy modlitwie uwielbienia oraz intensywnemu przeżyciu liturgii.

DEON.PL POLECA

TRZECIE NIEBO oznacza najwyższy stopień zachwytu, doznanie Bożej chwały, doświadczenie obcowania z Bogiem i jego aniołami, przedsionek wieczności niemożliwy do osiągnięcia przez człowieka jego przyrodzonymi siłami, ale owoc porwania przez łaskę.

W terminologii dawnego judaizmu to określenie raju lub miejsca szczęśliwości, siedziba Boga - tak zwane niebiosa duchowe. Benedykt XVI, komentując doświadczenie trzeciego nieba, które stało się udziałem św. Pawła (por. 2 Kor 12, 2), mówi o szczególnym, niewyrażalnym słowami przeżyciu, silnej i głębokiej kontemplacji, w której Pan całkowicie pochwycił Apostoła i przyciągnął go do siebie”.

Mówcami w tym roku będą m.in. : Krzysztof Demczuk, Marcin Jakimowicz, Maria Kastyak, ks. Krzysztof Kralka, Karol Sobczyk, ks. Tomasz Szałanda, Marcin Zieliński, Marcin Wolski, Aleksander Bańka.

Zapisy trwają do 20.08.2023 roku.

Więcej informacji na stornie wydarzenia. 

dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Skomentuj artykuł

„Trzecie Niebo”. Uwielbieniowe forum liderów i wspólnot charyzmatycznych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.