Ta kobieta adoptowała 346 sierot. Okrzyknięto ją "Matką Teresą z Wietnamu"

Ta kobieta adoptowała 346 sierot. Okrzyknięto ją "Matką Teresą z Wietnamu"
Fot. Huỳnh Tiểu Hương / Youtube.com
dobrewiadomosci.net.pl / tk

"Matka Teresa z Wietnamu", tak nazywana jest Huynh Tieu Huong, która adoptowała ponad 340 sierot. Ta kobieta dobrze wie, czym jest brak rodziców, gdyż jej najbliżsi porzucili ją gdy była dzieckiem. Huynh przez lata borykała się bezdomnością i życiem w biedzie, lecz kiedy uporała się z przeciwnościami, sama zapewniła godne życie innym.

Huynh Tieu Huong prowadzi fundację, w ramach której zajmuje się adopcją i wsparciem porzuconych dzieci, sierot, a także bezdomnych nieletnich. Dzięki wsparciu, jakie otrzymuje od wielu ludzi adoptowała już 346 dzieci zapewniając im opiekę, wyżywienie, dach nad głową czy dostęp do edukacji.

DEON.PL POLECA
Porzucona przez rodziców i bezdomna

Nie do końca wiadomo, kiedy Huong przyszła na świat, lecz pewne dokumenty wskazują na rok 1968. Kiedy została porzucona przez swoich rodziców, opiekowała się nią starsza bezdomna kobieta, która starała się znaleźć dla swojej podopiecznej dom. Pomocną dłoń wyciągnęło wówczas młode małżeństwo z miasta Vinh Phu. Niestety dość szybko okazało się, że są oni seksualnymi dewiantami.

Przed dalszym tragicznym losem, Huong uchronili sąsiedzi małżeństwa, lecz jej życie w późniejszych latach upływało na tułaczce. Kiedy Huynh miała 19 lat na swojej drodze znalazła porzuconą dziewczynkę, którą postanowiła adoptować.

DEON.PL POLECA

Jakiś czas później kobieta poznała bogatego Chińczyka, który oferował jej pomoc. Dał kobiecie pieniądze na wynajem mieszkania rozpoczęcie biznesu. "Gdy była w stanie utrzymać siebie i swoją córkę Anh Dao, zaczęła pracować jako wolontariuszka w Vietnam Relief Association w 1993 roku, pomagając sierotom i starszym osobom" – czytamy na portalu dobrewiadomosci.net.pl.

Adopcja dzieci

W końcu w 2001 roku założyła organizację Que Huong Charity Center adoptując coraz więcej dzieci. Jak podaje portal, "Wszystkie dzieci noszą nazwisko swojej przybranej matki — Houng, która z kolei otrzymała je, gdy na krótko była adoptowana po raz drugi".

Po jakimś czasie kobieta założyła Fundację Matki Houng i zaczęła rozszerzać swoją działalność w innych krajach, m.in. w USA. Obecnie do Wietnamu przyjeżdżają wolontariusze z całej Azji, aby pomóc Huynh Tieu Huong w zajmowaniu się jej dziećmi.

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ta kobieta adoptowała 346 sierot. Okrzyknięto ją "Matką Teresą z Wietnamu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.