Duchowa adopcja dziecka poczętego. Sprawdź, czym jest aplikacja „Adoptuj życie”

Duchowa adopcja dziecka poczętego. Sprawdź, czym jest aplikacja „Adoptuj życie”
Aplikacja (Fot. Fundacja Małych Stópek)
Fundacja Małych Stópek/dm

„Adoptuj życie” to mobilny asystent osób, które podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Aplikacja została stworzona przez Fundację Małych Stópek, by pomóc osobie modlącej się za konkretne dziecko zagrożone aborcją.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest indywidualną modlitwą wstawienniczą podjętą prywatnie lub publicznie. Polega ona na wzięciu w duchową opiekę na 9 miesięcy nieznanego poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją.

DEON.PL POLECA

Osoba, która podejmuje się tego zobowiązania, każdego dnia odmawia jedną dziesiątkę różańca z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz specjalną modlitwę w intencji duchowo adoptowanego dziecka.

Dzięki aplikacji „Adoptuj życie” duchowy rodzić ma dostęp do zdjęć USG (od 6 tygodnia), a może posłuchać bicia serca dziecka (od 3 tygodnia).

Dzięki takiej możliwość modlącemu jest łatwiej wytrwać w 9-miesięcznym zobowiązaniu.

-  Aplikacja pozwala na wizualizowanie okresu prenatalnego dziecka. Widzimy etap, jak tydzień po tygodniu rozwija się dziecko, każdy jego organ - mówi Anna Suchy, rzecznik Fundacji Małych Stópek i podkreśla, że mobilny asystent pomaga również w nawiązaniu więzi emocjonalnej osoby, która podjęła się duchowej adopcji dziecka.

Mobilny asystent Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest zbudowany z czterech zakładek: codzienna modlitwa, rozważanie różańcowe, przyrzeczenie, twój dobry uczynek.

- Pomysł na aplikację zrobił się tak naprawdę w sercach młodych ludzi, również wolontariuszy Fundacji Małych Stópek, osób, które podjęły adopcję dziecka poczętego - mówi Adrian Perec, grafik Fundacji.

Jak dodaje, „aplikacja przypomina o modlitwę, ale dzięki niej będziemy mogli zobaczyć też rozwój dziecka dzięki m.in. zdjęciom USG z każdego tygodnia i echo serca”.

Aplikacja cieszy się dużą popularnością wśród osób, które modlą się za dzieci zagrożone aborcją, a także wśród rodziców, którzy modlą się za swoje nienarodzone jeszcze dzieci.

Aplikacja jest do ściągnięcia na platformie Google Play i App Store dla iPhone'a.

Premiera aplikacji odbyła się 4 kwietniu 2016 roku w Dniu Świętości Życia.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Chymuk

22 lipca 2008 roku minęła 130 rocznica urodzin Janusza Korczaka - wielkiego myśliciela, reformatora, wychowawcy, pisarza, lekarza, który żył i działał w Polsce. Reprezentował wartości, które łatwo znajdują oddźwięk uczuciowy wśród ludzi różnych kultur. Niniejsza...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Duchowa adopcja dziecka poczętego. Sprawdź, czym jest aplikacja „Adoptuj życie”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.