Taka frekwencja na religii w piątkowe popołudnie? Ksiądz z TikToka wie, jak to się robi!

Taka frekwencja na religii w piątkowe popołudnie? Ksiądz z TikToka wie, jak to się robi!
Ks. Sebastian Picur. Źródło: TikTok / ks.sebastian.picur
TikTok / ks.sebastianpicur / mł

Jak wygląda lekcja religii, gdy jest piątek i wszyscy marzą już o tym, żeby iść do domu? W żartobliwy sposób pokazał ją na swoim tiktokowym profilu ks. Sebastian Picur. 

Młody ksiądz znany jest ze swoich charakterystycznych filmików umieszczanych na TikToku: na ogół odpowiada na nich z uśmiechem na mniej lub bardziej trudne pytania zostawione mu przez młodych obserwatorów. Tym razem jednak pokazał w króciutkim nagraniu szkolną rzeczywistość. 

"Religia w piątek na 8 lekcji" - zatytułował jeden z ostatnich filmików ks. Sebastain Picur. Zabawny komentarz do lekcji religii w piątkowe popołudnie spodobał się tiktokerom - nagranie zostało obejrzane już niemal 500 tys. razy. Nic dziwnego: z jednej strony widać, że nagranie zostało wyreżyserowane, z drugiej - że ksiądz, który jest w stanie w taki sposób współpracować z młodzieżą, naprawdę potrafi się z uczniami dogadać. 

 

W komentarzach pod filmikiem młodzi dzielą się swoim doświadczeniem. Jak się okazuje, religia często pojawia się w planie lekcji o 7.15 w poniedziałek albo na... dwunastej lekcji w piątek.

Obserwujący są też zaskoczeni frekwencją na lekcji. "Ode mnie z klasy tylko ja chodzę na religię…" - czytamy w jednym z komentarzy, "Ale tlumy, u mnie Stasiu i 2 dziewczyny chodzą" - pisze inny obserwujący. "Wow, chyba jeszcze nigdy tylu uczniów na religii, nie widziałam bo u mnie cała klasa sie wypisała praktycznie" - dodaje tiktokerka o nicku "Versus". 

Źródło: TikTok / ks.sebastianpicur / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Taka frekwencja na religii w piątkowe popołudnie? Ksiądz z TikToka wie, jak to się robi!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.