Tydzień przed śmiercią powiedziała mamie, że chce zostać aniołem. 15-latka zmarła na raka

Tydzień przed śmiercią powiedziała mamie, że chce zostać aniołem.  15-latka zmarła na raka
(fot. instagram.com/thepiapower)
6 miesięcy temu
cruxnow.com / instagram.com / jb

Mówiła, że wierzy w cuda i że wystarczy nadal walczyć i modlić się. Jej mama jest przekonana, że trafiła do Nieba.

Wszystko zaczęło się niecałe trzy lata temu, w listopadzie 2018 roku. Diagnoza była jednoznaczna: nowotwór (mięsak Ewinga). Od razu Pía Urmeneta z Chile zaczęła leczenie w szpitalu. 

Kiedy nastolatka wróciła do domu po jednym z etapów leczenia, zobaczyła w środku tysiąc rozwieszonych papierowych żurawi. Okazało się, że każdy z nich to jedno Zdrowaś Maryjo odmówione w jej intencji przez jej koleżanki i kolegów z klasy. Dzięki temu niedługo później powstał ruch Pía Power. Dzisiaj zajmują się oni inspirowaniem innych do przechodzenia przez trudności życiowe z pomocą wiary, pozytywnego nastawienia i skupienia się na tu i teraz. Na pamiątkę tamtego wydarzenia symbolem ruchu został papierowy żuraw.

W marcu w 2019 roku Pía była zdrowa. Niestety, w styczniu 2020 roku pojawił się kolejny guz. "Musimy nadal walczyć i modlić się, a ja wierzę w cuda" - twierdziła nastolatka. Leczenie przynosiło efekty. We wrześniu 2021 choroba znowu wróciła. Jej kuzyna wspomina, że Pia cieszyła się życiem mimo wszystko. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Pía Power (@thepiapower)


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka książek


W lutym 15-latka nie czuła nóg, jej stan się pogarszał. 13 marca po raz ostatni przyjęła komunię świętą w domu. Tydzień wcześniej powiedziała mamie, że jest gotowa na to, aby zostać aniołem. "Akceptowała swoją misję, którą było pójście do nieba w tak piękny, pełen miłości sposób. Cudem jest to, że Pía jest w niebie" - mówiła jej mama. Tego samego dnia o 18:15 zmarła.

Jej mama chce założyć fundację i napisać książkę, aby jej historia inspirowała innych.

Zobacz, jak wyglądał kondukt żałobny w czasie jej pogrzebu:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Pía Power (@thepiapower)

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka, Piotr Żyłka
62,93 zł
89,90 zł

Trzy bestsellerowe książki księdza Jana Kaczkowskiego, który był inspiracją dla milionów ludzi. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę. Ludzie pokochali go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru...

Skomentuj artykuł

Tydzień przed śmiercią powiedziała mamie, że chce zostać aniołem. 15-latka zmarła na raka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.