"Jestem Marta i chcę pokonać raka". 13-latka rapuje o swojej chorobie

"Jestem Marta i chcę pokonać raka". 13-latka rapuje o swojej chorobie
(fot. youtube.com)
Wysokie Obcasy / jb

Marta, Olivier i Jasiek rapują o swoich ciężkich chorobach. Te piosenki chwytają za serce.

Jak czytamy w "Wysokich Obcasach" Marcie jest przykro, ponieważ traktują jak chłopaka. Po przebytej białaczce wypadły jej włosy, a nowe dopiero się pojawiają.

"Włosów mam mało i mniej sprawne ciało,
Choć wcale nie chciałam, żeby tak się stało,
Takie są skutki raka, nowotworu" - śpiewa.

W teledysku najpierw widzimy ją w dresie i z krótkimi włosami, a później w pięknej sukience, butach na obcasie, peruce i kapeluszu. Przed nagrywaniem teledysku dowiedziała się, że jest zdrowa. Niestety, po kilku miesiącach choroba wróciła. Ratunkiem będzie dla niej terapia CAR-T, ale w Polsce nie jest ona refundowana dla dzieci. Marta potrzebuje 1,5 mln zł do dalszej walki. 

DEON.PL POLECA

Byłem sportowcem i młodym piłkarzem

Pierwszym podopiecznym Przylądku Nadziei, który nagrał teledysk, był 12-letni Olivier. Napisał list, w którym dziękował za uratowanie życia, a potem przerobił go na piosenkę.

"Moje wyniki tkwiły bez nadziei.
Na szczęście trafiłem do Przylądka Nadziei" - śpiewa.

Jestem Jasiek, wszystko da się

Kolejnym rapującym chłopcem był 8-letni Jaś, który choruje na neuroblastomę IV stopnia. Jest to jeden z najgroźniejszych nowotworów, który dotyka dzieci. Podczas nagrywania teledysku pokazał wielką bliznę, która ma po wycięciu guza. Po pracy z Jasiem pracownicy postanowili dalej kontynuować projekt z innymi dziećmi.

Przylądek Nadziei to Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Szpital powstał z inicjatywy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka, Piotr Żyłka

Trzy bestsellerowe książki księdza Jana Kaczkowskiego, który był inspiracją dla milionów ludzi. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę. Ludzie pokochali go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru...

Skomentuj artykuł

"Jestem Marta i chcę pokonać raka". 13-latka rapuje o swojej chorobie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.