Mądrzejsi o rok | Podcast Dialogi w połowie drogi – odc. II/18 (36)

Mądrzejsi o rok | Podcast Dialogi w połowie drogi – odc. II/18 (36)
0:00
- 0:00

„Dialogi w połowie drogi” – odcinek 36. Coś się kończy, coś się zaczyna. Na przełomie Starego i Nowego Roku Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o upływającym czasie. Wychodząc od kolejnej zmiany cyfr w kalendarzu i konstatując fakt szybko przybywających lat, dzielą się swoimi reakcjami i:

  • Mówią o zdziwieniu, jakie ogarnia ich, gdy widzą, że przejście od młodości do starości odbywa się tak szybko: nagle okazuje się, że jesteśmy starsi niż nasi rodzice! ;) A choć jeszcze nie przyzwyczailiśmy się do tego, to rzeczywistość nie daje o tym zapomnieć i szepce do ucha: „To taka magia czasu. Nic nie zrobisz. Weź się pogódź”.
  • Zwracają uwagę, że widząc upływający czas, nie można zapomnieć o wdzięczności. Dlatego zachęcają do takiego właśnie spojrzenia na cały miniony rok, na wszystko co go stanowiło: wydarzenia, spotkania, emocje. Nawiązując do słów z Psalmu 90, proponują medytację z zeszłorocznym kalendarzem (może być ten w telefonie), aby przeglądając zanotowane tam spotkania, pomysły i zdjęcia, poczuć wdzięczność za wszystko, co zostało nam dane. „Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy osiągnęli mądrość serca”.
  • Idąc za wezwaniem do wdzięczności, wyrażają ją wobec słuchaczy podcastu i dziękują za słowa wsparcia i życzliwości. Niech „Dialogi w połowie drogi” dalej trwają i pomagają przybliżać się do siebie nawzajem.

Jezuita, uratowany grzesznik; poprzednio duszpasterz akademicki w Opolu i Krakowie, proboszcz we Wrocławiu, prowincjał (2008-2014), a obecnie proboszcz w Tomsku (Rosja, Syberia); inicjator Deon.pl i Modlitwy w Drodze.

Twitter: wziolek_sj

 

Politolog, nauczyciel akademicki, dawca krwi, amatorka biegów długodystansowych, współpracuje z Radiem Doxa, Modlitwą w drodze i Deon.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Alfred Cholewiński SJ

Dobra Nowina jest dla każdego, bez wyjątku!

Alfred Cholewiński SJ, legendarny założyciel Drogi Neokatechumenalnej w Polsce, kreśli wizję chrześcijaństwa aktualną dla dzisiejszych wierzących.

Jakiego Kościoła pragnął Chrystus? W jaki sposób Pismo Święte może stać się...

Skomentuj artykuł

Mądrzejsi o rok | Podcast Dialogi w połowie drogi – odc. II/18 (36)
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.