10-letni Paweł znalazł na chodniku 10 tys. zł. "Wiedziałem, że trzeba je oddać"

10-letni Paweł znalazł na chodniku 10 tys. zł. "Wiedziałem, że trzeba je oddać"
Fot. Li Zhongfei / depositphotos.com
dziendobry.tvn.pl / tk

10-letni Paweł Jacek z Goczałkowic-Zdroju znalazł na chodniku portfel, w którym znajdowało się 10 tysięcy złotych. Gdy chłopiec zobaczył zgubę, od razu zadzwonił do swoich rodziców i poinformował ich o niecodziennym znalezisku.

Chłopiec przekazał rodzicom, że pieniądze należy oddać właścicielowi, a ci zawieźli portfel do Biura Rzeczy Znalezionych. Stamtąd pokaźną sumę pieniędzy odebrał właściciel.

DEON.PL POLECA
„Postawa Pawła Jacka z Goczałkowic-Zdroju jest godna naśladowania. Chłopiec został okrzyknięty bohaterem, bo ze znalezioną sumą obszedł się jak trzeba - zrobił wszystko, by trafiła do właściciela” – czytamy na portalu dziendobry.tvn.pl.

Bohaterska postawa chłopca

- Znalazłem portfel wypchany pieniędzmi. Wróciłem do domu, powiedziałem o tym mamie. Zgłosiliśmy to do Biura Rzeczy Znalezionych. Wiedziałem, że te pieniądze trzeba oddać, bo ktoś na nie bardzo ciężko pracował - powiedział 10-latek.

- Portfel, który zgubiłem, mam już 40 lat. Zgubiłem go już 3 razy i zawsze do mnie wracał. Dlatego traktuje go jak talizman. Parkowałem w pobliżu i zobaczyłem, że go nie ma. Nie traciłem nadziei i rozpowiadałem po znajomych, że taka kwota mi się zgubiła – wspomina właściciel pieniędzy.

- Jestem z niego dumna. Od razu powiedziałam, że pieniądze trzeba oddać. Dla niego to była naturalna postawa - zaznaczyła mama Pawła.

Źródło: dziendobry.tvn.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

10-letni Paweł znalazł na chodniku 10 tys. zł. "Wiedziałem, że trzeba je oddać"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.