11-letni chłopiec uzyskał dyplom na uniwersytecie

11-letni chłopiec uzyskał dyplom na uniwersytecie
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

11-letni chłopiec uzyskał tytuł licencjata z fizyki na Uniwersytecie w Antwerpii, po ukończeniu rocznego kursu, jednocześnie biorąc dodatkowo udział w kursach magisterskich - donosi "Brussels Times". Młody Belg interesuje się "nieśmiertelnością".

Młody absolwent, Laurent Simons, z flamandzkiej Ostendy, wyprzedził innych studentów, zdobywając najwyższy wynik na kursie.

DEON.PL POLECA
„Simons studiował fizykę od marca 2020 r., a ukończył ją z wynikiem 85 proc., co jest najwyższym wyróżnieniem. W tym roku uczęszczał również na kilka kursów z programu magisterskiego. Po lecie oficjalnie rozpocznie studia magisterskie” – powiedział rzecznik Uniwersytetu w Antwerpii.

Simons powiedział, że wstrzymał naukę w innych dziedzinach, aby wziąć udział w kursach z mechaniki klasycznej i fizyki kwantowej, ponieważ „chciał od razu wiedzieć wszystko na te tematy”.

„Nieśmiertelność to mój cel. Chcę móc wymienić jak najwięcej części ciała ludzkiego na części mechaniczne. Wytyczyłem sobie drogę w tym kierunku. Fizyka kwantowa – badanie najmniejszych cząstek – to pierwszy element układanki” – powiedział 11-latek cytowany przez "Brussels Times".

„W takich badaniach ważne są dwie rzeczy: zdobywanie wiedzy i jej stosowanie. Aby osiągnąć tę drugą, chcę pracować z najlepszymi profesorami na świecie, zajrzeć do ich mózgów i dowiedzieć się, jak myślą” – dodał Simons.

„Cudowne dziecko” wcześniej studiowało na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven w Holandii, gdy miał dziewięć lat. Simons był najmłodszą osobą, która kiedykolwiek uzyskała dyplom ukończenia studiów wyższych na tej uczelni, jednak odszedł z powodu nieporozumień z władzami uniwersytetu przed ukończeniem studiów.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. ks. Janusz Kręcidło MS, o. Waldemar Linke CP

Pozycja z cyklu konferencji naukowych poświęconych kolejnym księgom Nowego Testamentu, a mających za hasło przewodnie trzy pojęcia: geneza, interpretacja i aktualizacja. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest żywym ośrodkiem studiów nad Nowym Testamentem, czego świadectwem są...

Skomentuj artykuł

11-letni chłopiec uzyskał dyplom na uniwersytecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.