11-letni chłopiec uzyskał dyplom na uniwersytecie

11-letni chłopiec uzyskał dyplom na uniwersytecie
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

11-letni chłopiec uzyskał tytuł licencjata z fizyki na Uniwersytecie w Antwerpii, po ukończeniu rocznego kursu, jednocześnie biorąc dodatkowo udział w kursach magisterskich - donosi "Brussels Times". Młody Belg interesuje się "nieśmiertelnością".

Młody absolwent, Laurent Simons, z flamandzkiej Ostendy, wyprzedził innych studentów, zdobywając najwyższy wynik na kursie.

„Simons studiował fizykę od marca 2020 r., a ukończył ją z wynikiem 85 proc., co jest najwyższym wyróżnieniem. W tym roku uczęszczał również na kilka kursów z programu magisterskiego. Po lecie oficjalnie rozpocznie studia magisterskie” – powiedział rzecznik Uniwersytetu w Antwerpii.

Simons powiedział, że wstrzymał naukę w innych dziedzinach, aby wziąć udział w kursach z mechaniki klasycznej i fizyki kwantowej, ponieważ „chciał od razu wiedzieć wszystko na te tematy”.

DEON.PL POLECA

„Nieśmiertelność to mój cel. Chcę móc wymienić jak najwięcej części ciała ludzkiego na części mechaniczne. Wytyczyłem sobie drogę w tym kierunku. Fizyka kwantowa – badanie najmniejszych cząstek – to pierwszy element układanki” – powiedział 11-latek cytowany przez "Brussels Times".

„W takich badaniach ważne są dwie rzeczy: zdobywanie wiedzy i jej stosowanie. Aby osiągnąć tę drugą, chcę pracować z najlepszymi profesorami na świecie, zajrzeć do ich mózgów i dowiedzieć się, jak myślą” – dodał Simons.

„Cudowne dziecko” wcześniej studiowało na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven w Holandii, gdy miał dziewięć lat. Simons był najmłodszą osobą, która kiedykolwiek uzyskała dyplom ukończenia studiów wyższych na tej uczelni, jednak odszedł z powodu nieporozumień z władzami uniwersytetu przed ukończeniem studiów.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. ks. Janusz Kręcidło MS, o. Waldemar Linke CP

Pozycja z cyklu konferencji naukowych poświęconych kolejnym księgom Nowego Testamentu, a mających za hasło przewodnie trzy pojęcia: geneza, interpretacja i aktualizacja. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest żywym ośrodkiem studiów nad Nowym Testamentem, czego świadectwem są...

Skomentuj artykuł

11-letni chłopiec uzyskał dyplom na uniwersytecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.