15-letek zażył dużą ilość leków. Przeżył, bo w porę zareagował jego kolega

15-letek zażył dużą ilość leków. Przeżył, bo w porę zareagował jego kolega
fot. Depositphotos
PAP / pk

14-latek zaniepokojony brakiem kontaktu ze swoim starszym o rok kolegą poszedł go odwiedzić. Widząc, że zażył on kilkadziesiąt tabletek różnego rodzaju leków, wezwał służby ratunkowe. Dzięki temu chłopiec żyje. W porę trafił do szpitala - podała we wtorek policja.

- W piątek operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od nastolatka z Oświęcimia, że jego 15-letni kolega zażył dużą ilość leków. Najbliżej podanego adresu znajdował się jeden z policyjnych patroli. Mundurowi w kilka chwil byli na miejscu. Udzielili chłopcu pierwszej pomocy i monitorowali jego stan do przyjazdu ratowników medycznych - zrelacjonowała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Jak dodała, w rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili, że jego kolega pod nieobecność matki zażył dużą ilość leków, bo chciał targnąć się na własne życie. - Powodem mogło być złe traktowanie przez rówieśników - poinformowała Małgorzata Jurecka.

15-latek w porę trafił do szpitala.

DEON.PL POLECA

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się uczniowi klasy 7. jednej z oświęcimskich szkół podstawowych. Nastolatek podejrzewając, że jego kolega może potrzebować pomocy, podjął działania, które ocaliły życie - podkreśliła Jurecka.

Policjantka przypomniała, że w sytuacjach kryzysowych młodzież może szukać pomocy w rozwiązywaniu problemów korzystając z telefonu zaufania dla nich: 116 111. Wsparcia psychologicznego udzielana jest pod telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12, lub przez Fundację Itaka: 22 484 88 01. Pomocy udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod numerem 800 70 2222.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

15-letek zażył dużą ilość leków. Przeżył, bo w porę zareagował jego kolega
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.