3-latek zadławił się orzeszkiem. Jego stan jest bardzo ciężki

3-latek zadławił się orzeszkiem. Jego stan jest bardzo ciężki
3-latek zadławił się orzeszkiem. Jego stan jest ciężki (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

- Stan 3-latka, który zadławił się orzeszkiem nadal jest bardzo ciężki – powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Dodał, że placówka, w której hospitalizowane jest dziecko, nie będzie udzielała bliższych informacji na temat jego stanu.

Chłopiec zadławił się orzeszkiem

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem w miejscowości Kaszew. Służby medyczne zostały wezwane do dziecka, które miało zakrztusić się orzeszkiem. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zatkanie dróg oddechowych, co doprowadziło do zatrzymania pracy serca przez 5 minut.

Dzięki akcji ratowniczej chłopcu przywrócono funkcje życiowe i zdecydowano o przetransportowaniu go śmigłowcem LPR do szpitala w Ostrowie Wlkp. Chłopczyk trafił na dziecięcy oddziale intensywnej opieki medycznej.

W sobotę rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala lekarz Adam Stangret poinformował, że 3-latek, wymaga leczenia w ośrodku specjalistycznym. Przewieziono go do Poznania, do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Dziecko zostało przyjęte do Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pediatrycznej przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.

W poniedziałek rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu dr Rafał Staszewski powiedział, że "stan zdrowia dziecka nadal jest bardzo ciężki".

Zaznaczył jednocześnie, że szpital nie będzie udzielał bliższych informacji dotyczących zdrowia dziecka.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

3-latek zadławił się orzeszkiem. Jego stan jest bardzo ciężki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.