Amazonia prosi o pomoc. Pilnie potrzebne są szczepionki

Amazonia prosi o pomoc. Pilnie potrzebne są szczepionki
Fot. unsplash.com / Paz Arando
KAI / tk

Pandemia koronawirusa bardzo mocno rozprzestrzeniła się w rejonie w Amazonii. Kościelna Sieć Panamazońska opublikowała zatrważające dane na temat rozmiarów Covid-19. Niezbędne są szczepionki, mające zahamować dalszy rozwój choroby. W tym celu ruszyła kampania zachęcająca do szczepień w dziewięciu krajach leżących na tym terytorium.

„Panująca sytuacja budzi głęboki smutek, ale i jednoczy nas w głośnym wołaniu, aby szczepionka dotarła do wszystkich mieszkańców Amazonii i aby ludność została uodporniona w celu całkowitego i trwałego zwalczenia pandemii” – w ten sposób rozpoczyna się informacja opublikowana przez REPAM w cotygodniowym raporcie na temat sytuacji pandemicznej w regionie. Oficjalne dane opublikowane na koniec lipca mówią o ponad 100 tys. zmarłych i ponad 3,5 mln zarażonych wirusem Covid-19 na obszarze Amazonii - obejmującym terytoria Boliwii, Brazylii, Kolumbii, Ekwadoru, Gujany, Gujany Francuskiej, Peru, Surinamu i Wenezueli. Niestety zakłada się, że ofiar jest znacznie więcej, biorąc pod uwagę trudności w dostępie do informacji oraz sposobie rejestrowania i przekazywania danych z każdego z zaangażowanych krajów.

DEON.PL POLECA

Amazonia walczy nie tylko z Covid-19

Pandemia Covid-19 jeszcze bardziej uwidoczniła brak opieki zdrowotnej w tym regionie świata. W ciągu ostatnich 16 miesięcy sytuacja stała się szczególnie dramatyczna z powodu braku tlenu, środków medycznych i podstawowego bezpieczeństwa żywnościowego dla dotkniętej wirusem ludności. Niewystarczająca ilość szczepionek do uodpornienia ludności w Amazonii świadczy o „zaniedbaniu i braku powagi większości rządów krajowych w radzeniu sobie z pandemią”. Z drugiej strony mamy do czynienia z rozprzestrzenianiem się kampanii dezinformacyjnych”, od zaprzeczania powadze pandemii, do wielu kłamstw i fałszów rozpowszechnianych przez fanatyzm polityczny i religijny, mówi REPAM, „które rozprzestrzeniają się w społecznościach amazońskich, do tego stopnia, że ludzie odmawiają szczepień”.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Siepsiak SJ

Jeszcze się uda! Ten tytuł to cały ojciec Jacek. Patrzący z uwagą na to, co się dzieje wokół niego, zauważający zagrożenia, wzywający do refleksji, wołający o umiar, rozsądek i chrześcijańską miłość do bliźniego. A jednocześnie...

Skomentuj artykuł

Amazonia prosi o pomoc. Pilnie potrzebne są szczepionki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.