Andrzej Duda zaprosił papieża do Polski. Czy Franciszek przyjął zaproszenie?

Andrzej Duda zaprosił papieża do Polski. Czy Franciszek przyjął zaproszenie?
Prezydent Andrzej Duda z żona Agatą został dziś przyjęty w Watykanie przez papieża Franciszka (fot. VATICAN MEDIA HANDOUT)
PAP/dm

Około 30 minut trwała rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem podczas audiencji w Watykanie w piątek. Po tym spotkaniu odbyła się audiencja dla pary prezydenckiej. Prezydent przekazał papieżowi zaproszenie do Polski. Nie podano jednak, czy papież zaproszenie przyjął i kiedy mogłaby odbyć się ewentualna wizyta.

Po spotkaniu z papieżem prezydent Duda udał się na rozmowę z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem.

- Rozmowa z papieżem Franciszkiem była niezwykle ważna. Podziękowałem za opiekę duchową, za modlitwę za nas i Ukrainę, za potępienie wojny. Opisałem Ojcu Świętemu sytuację i w naszym kraju związaną z kryzysem uchodźczym i w jaki sposób pomagają Polacy – powiedział prezydent Andrzej Duda.

- Relacjonowałem papieżowi Franciszkowi treść moich rozmów z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i jaki jest mój obraz sytuacji, wynikający ze wszystkich informacji, jakie mam. Dla nas, Polaków, sprawa jest jasna: to niczym niesprowokowany, brutalny atak - dodał Andrzej Duda.

DEON.PL POLECA

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Andrzej Duda zaprosił papieża do Polski. Czy Franciszek przyjął zaproszenie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.