Prezydent Duda z małżonką zostaną przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka

Prezydent Duda z małżonką zostaną przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka
(Fot. Marek Borawski/KPRM)
PAP/dm

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, składający wizytę w Rzymie, zostaną przyjęci w piątek o 10.30 na audiencji przez papieża Franciszka. Prezydent RP przeprowadzi też rozmowę z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem. Rozmowy mają dotyczyć przede wszystkim sytuacji związanej z wojną w Ukrainie i polskiego zaangażowania w pomoc.

Do Watykanu, na dziedziniec Świętego Damazego przed Pałacem Apostolskim para prezydencka przyjedzie o 10.15.

Najpierw planowana jest rozmowa prezydenta Dudy z papieżem, a następnie audiencja dla pary prezydenckiej. W tej drugiej części audiencji w bibliotece następuje tradycyjna wymiana podarunków.

Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych powiedziała wcześniej PAP: - Pan prezydent będzie chciał przedstawić papieżowi wieloaspektowe zaangażowanie Polski, Polaków, rządu, organizacji pozarządowych w pomoc Ukraińcom, a także porozmawia o wyzwaniach stojących przed nami w związku z tym kryzysem.

DEON.PL POLECA

Po audiencji u Franciszka, o godzinie 11.25 prezydent uda się na rozmowę z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

O 12.20 para prezydencka złoży wiązankę kwiatów przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra. W sobotę przypada 17. rocznica śmierci polskiego papieża.

Na 14.00 zaplanowane jest spotkanie Andrzeja Dudy z szefem Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa (International Fund for Agricultural Development) Gilbertem F. Houngbo w siedzibie IFAD w Rzymie. Według zapowiedzi strony polskiej rozmowa będzie dotyczyła m.in potencjalnego wpływu wojny na Ukrainie na dostępność i ceny żywności na rynkach.

Agata Kornhauser-Duda odwiedzi szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus w Rzymie (Bambino Gesu), gdzie leczone są obecnie dzieci z Ukrainy chore onkologicznie.

Spotka się również z córką prezydenta Włoch, Laurą Mattarellą. Jak wyjaśniła szefowa Kancelarii Prezydenta, ich rozmowa będzie skoncentrowana na budowanej przez Pierwszą Damę koalicji kobiet na rzecz pomocy ludziom uciekającym przed wojną, w szczególności chorym dzieciom i osobom niepełnosprawnym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Bartosz Rajewski

Ostatni i rozstrzygający głos ma Słowo.
abp Grzegorz Ryś

Bóg jest. Trwa przy nas, choć w tym pandemicznym czasie chaosu, niepewności, a dla wielu również przejmującej samotności, stał się Kimś bardzo dalekim. Czujemy się obco...

Skomentuj artykuł

Prezydent Duda z małżonką zostaną przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.