Papież: ponawiamy modlitwy, by zakończyło się to bestialskie okrucieństwo

Papież: ponawiamy modlitwy, by zakończyło się to bestialskie okrucieństwo
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP/ kb

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie spotkał się w środę z grupą uchodźców z Ukrainy - dzieci oraz matek. Mówił wiernym o "potworności" wojny i jej "bestialskim okrucieństwie" oraz modlił się o jego zakończenie.

Zwracając się do wiernych papież skierował specjalne pozdrowienie do obecnych w Auli Pawła VI ukraińskich dzieci, którymi zaopiekowały się między innymi fundacja "Pomóżmy im żyć" z Terni w Umbrii oraz ambasada Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej.

Papież Franciszek spotkał się z uchodźcami z Ukrainy

Następnie Franciszek dodał: "Wraz z tym pozdrowieniem dla dzieci ponownie myślimy o potworności wojny i ponawiamy modlitwy, by zakończyło się to bestialskie okrucieństwo".

Grupę uchodźców przedstawił papieżowi pochodzący z Ukrainy franciszkanin Marek Viktor Gongalo. Obecny był również ukraiński ambasador Andrij Jurasz. Na zakończenie audiencji Franciszek stanął do zdjęcia z Ukraińcami, którzy mieli flagę swojego kraju.

Zwracając się do Polaków papież nawiązał do kolejnej katechezy na temat starości, którą wygłosił.

"Wasi seniorzy - powiedział - mogą nauczyć młode pokolenie, jak ufać Bogu, jak być miłosiernym i modlić się gorliwie nie tylko w spokojnych czasach, ale przede wszystkim w tych trudnych". "Zachęcam Was, byście idąc za ich przykładem, kontynuowali wielkopostną drogę nawrócenia, aby dotrzeć z odnowionym sercem do świętowania Zmartwychwstania Pana" - dodał Franciszek.

Przypomniał także, że w sobotę udaje się w podróż na Maltę.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież: ponawiamy modlitwy, by zakończyło się to bestialskie okrucieństwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.