Anita Włodarczyk ponownie mistrzynią świata!

Anita Włodarczyk ponownie mistrzynią świata!
Anita Włodarczyk (L) z trenerem Krzysztofem Kaliszewskim (P) cieszą się po finale rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie, 27 bm. (fot. PAP/Adam Warżawa).
6 lat temu
PAP / rj

Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) została ponownie mistrzynią świata w rzucie młotem. W Pekinie uzyskała wynik 80,85, gorszy od jej rekordu globu o 23 cm. Drugie miejsce w konkursie zajęła Chinka Wenxiu Zhang - 76,33, a trzecie Francuzka Alexandra Tavernier - 74,02.

Włodarczyk, która w Berlinie w 2009 roku zdobyła złoty medal mistrzostw świata, a dwa lata temu w Moskwie srebrny, rozpoczęła czwartkowy finał na płycie stadionu zwanego Ptasim Gniazdem od rzutu na odległość 74,40. W kolejnych próbach młot lądował coraz dalej - na 78,52, 80,27 i 80,85. W piątej kolejce uzyskała wynik 79,31, a ostatni rzut miała spalony.

Jeszcze nigdy w historii mistrzostw globu żaden konkurs rzutu młotem nie zakończył się tak dużą różnicą "na szczycie". Włodarczyk wyprzedziła Chinkę o 4,52 m. Dotychczas największa różnica wynosiła 2,64 m.

Po raz pierwszy w historii rzut młotem kobiet i mężczyzn wygrali reprezentanci tego samego kraju. Wcześniej tytuł obronił Paweł Fajdek (Agros Zamość).

Dotychczas biało-czerwoni wywalczyli sześć medali: złote Włodarczyk i Paweł Fajdek (Agros Zamość) w rzucie młotem, srebrny Adam Kszczot (RKS Łódź) w biegu na 800 m a brązowe: Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) w rzucie młotem oraz tyczkarze Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) i Piotr Lisek (OSOT Szczecin).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Anita Włodarczyk ponownie mistrzynią świata!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.